REKLAMA

Rosja zapowiada wspólne ćwiczenia wojskowe z Białorusinami

2021-03-07 18:54
publikacja
2021-03-07 18:54
fot. Mikhail Metzel / TASS

Wojska powietrznodesantowe Rosji i białoruskie siły operacji specjalnych przeprowadzą w marcu wspólne ćwiczenia - poinformowało w niedzielę ministerstwo obrony w Moskwie. Terenem ćwiczeń na Białorusi będzie obwód miński, a w Rosji wojskowi będą się szkolić w obwodzie uljanowskim nad Wołgą.

Rosyjska część odbędzie się w dniach 9-20 marca, przy czym aktywna faza obejmuje dni od 16 do 19 marca. Przewidziano udział ponad 400 żołnierzy Rosji i stu jednostek sprzętu bojowego i specjalnego. Ze strony białoruskiej uczestniczyć będzie w ćwiczeniach ponad 80 żołnierzy zgrupowania desantowo-szturmowego sił operacji specjalnych, stacjonującego w Brześciu, przy granicy z Polską.

Na poligonie w obwodzie mińskim ćwiczenia trwać będą w dniach 15-27 marca. Rosyjscy żołnierze sił powietrznodesantowych - około 90 osób - przybędą na Białoruś tydzień wcześniej. Białoruś skieruje na ćwiczenia ponad 400 swoich żołnierzy.

Jak zapowiedziało ministerstwo obrony w Moskwie, pododdziały sił zbrojnych Rosji i Białorusi przećwiczą "wspólne działania specjalne wzmocnionego batalionu powietrznodesantowego, w obronie i ataku, dniem i nocą".

Będą to pierwsze w tym roku wspólne rosyjsko-białoruskie ćwiczenia taktyczne.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki