Rosja zapowiada odwet za nowe sankcje nałożone przez USA

Sankcje nałożone przez Stany Zjednoczone na 11 obywateli Rosji i sześć firm, którym Waszyngton zarzuca nielegalną działalność w cyberprzestrzeni, nie pozostaną bez odpowiedzi - ostrzegło w piątek MSZ w Moskwie. Nazwało sankcje atakiem propagandowym wobec Rosji.

(Reuters)

W oficjalnym komunikacie MSZ oznajmiło, że "oczywiste jest upolitycznienie pretensji" Waszyngtonu pod adresem firm i osób objętych sankcjami. "Gdyby USA miały realne dowody, to zwróciłyby się do kompetentnych organów rosyjskich z prośbą o sprawdzenie - na przykład, na podstawie dwustronnej umowy o wzajemnej pomocy prawnej" - oświadczyło ministerstwo.

Zarzuciło stronie amerykańskiej, że w 2014 roku przerwała działalność wspólnej grupy ds. cyberbezpieczeństwa i "od tej pory kategorycznie odmawia jej wznowienia".

"Rosja stale jest poprzez media obwiniana o jakieś cyberwłamania, w tym podczas amerykańskich wyborów prezydenckich, ale brakuje woli, by przedstawić na to dowody prawdziwym ekspertom" - oznajmił resort. Jego zdaniem Waszyngton nie ma dowodów, "które można byłoby bez wstydu" pokazać specjalistom.

MSZ w Moskwie oświadczyło, że celem "inicjatorów sankcji" jest "kolejny atak propagandowy" przeciwko Rosji i że "niektórzy waszyngtońscy politycy starają się wszelkimi siłami oczernić" ten kraj.

Ministerstwo finansów USA nałożyło w czwartek sankcje na rosyjską organizację znaną pod nazwą Evil Corp. i powiązane z nią osoby. Grupa - według Waszyngtonu - ukradła w sieci co najmniej 100 mln USD; za informacje o jej szefie rząd Stanów Zjednoczonych oferuje 5 mln dolarów nagrody.

Z Moskwy Anna Wróbel 

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 tindala

Droga Rosjo przestań sprzedawać Europie nośniki energii - to dopiero byłby odwet.

! Odpowiedz
7 4 grab

W Rosji nie ma ekspertów i specjalistów bo jest kult jednostki!

! Odpowiedz
0 16 marianpazdzioch

Sankcje to były nakladane na prl. Brakowało nawet mleka dla niemowląt. W Iranie w wyniku sankcji brakowalo swego czasu leków. A to są... nawet nie wiem jak to nazwać... chyba jakieś łaskotki.

! Odpowiedz
23 11 nonnn

Nalezy sie podogdzic z bracmi slowianami - Rosja za zlych czasow przeciez rzadzily Hazarskie elity mordercow, Putin ma honor, USA uzywaja false flag, nie ma co liczyc na ameryke bo ta jest na smyczy pejsatych. Nalezy odzyskac honor z czasow wielkiej SCYTJI, pozniej nazywnej Lechistanem, Polska po chrzcie nigdy nie byla rzadzona przez swoich historycy wskazuja ze krolowie to byli agenci Sascy-niemieccy (haplogrupa dna), tak jak teraz rodzina angielska krolewska zmienila nazwiska na mniej SASkie. Niszczenie Naszej nacji nie przejdzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 and00

Putin ma honor.....

HaHaHaHaHaHaHaHaHa

! Odpowiedz
0 0 ajwaj

Dlatego PISy falszuja historie
potrzebuja miesa armatniego jak w 1939

! Odpowiedz
3 0 silvio_gesell

Beggar thy neighbour:

https://en.wikipedia.org/wiki/Beggar_thy_neighbour

! Odpowiedz
29 22 ajwaj

Kal-boje jeszcze mysla (choc slabo i rzadko mysla), ze sa najwieksza i jedyna potega
na swiecie :)
Nie maja broni takiej jak Rosja hyper-sonic i inne np. Posejdon, S-500, satelity niszczace inne satelity jak GPS, bron elktr. zagluszajaca-oslepiajaca wszystko kal-bojskie np. buble F-35 itd.
Wiedzac o tym próbuja Jankesi stworzyc nowy ukl. START obejmujacy tez nowoczesne (nie znane Jankesom) bronie Rosjii czy Chin. Chiny od razu odmówily, Rosjanie dyplomatycznie pomysla :)
DER SPIEGEL
""Pentagon zamierza rozszerzyć START strategiczny traktat o redukcji broni o nowe zaawansowane rosyjskie uzbrojenie. W Waszyngtonie ludzie boją się tej technologii.""

https://www.contra-magazin.com/2019/08/pentagon-neuer-start-vertrag-soll-russlands-fortschrittliche-waffen-beinhalten/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 19 ajwaj

Tu nie ma sie co czarowac. Jak mawiala Babcia Salcia "oszukiwac jest b. nie ladnie, ale oklamywac siebie to zbrodnia""

""Nie tylko Polska jest w zasięgu rosyjskich hipersonicznych pocisków „Kinżał”"" ( i innych, tez jadrowych > nie do obrony (za szybkie > 10 Mach))
Pociski „Kinżał” mogą razić lotniskowce, niszczyciele i krążowniki potencjalnego wroga. W grudniu ubiegłego roku system objął dyżur doświadczalno-bojowy w Południowym Okręgu Wojskowym. Od kwietnia 2018 roku w ramach ćwiczeń w zakresie powstrzymywania strategicznego samoloty MiG-31 wyposażone w system Kinżał odbywają planowe loty

Pocisk tego typu, odpalony przez samolot, np. MiG-31K czy Tu-22M3, może stanowić „bardzo poważne niebezpieczeństwo”, ponieważ przy wykorzystaniu jako nośnika rakiety samolotu, zwiększa się promień jego rażenia oraz pojawia się możliwość zaatakowania z kilku kierunków.""

https://pl.sputniknews.com/polska/2019120611464870-media-nie-tylko-polska-jest-w-zasiegu-rosyjskich-hipersonicznych-pociskow-kinzal/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 17 ajwaj odpowiada ajwaj

W tym kontekscie modele szybowców, pontony torpedowe czy kajaki rakietowe admiralicji PISy np. komandorów-marszalków IN SPE Maciorewicza, Misiewicza, Blaszaka moga sie nieco
zaniepokoic

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil