Rosja zakłada bazę dla śmigłowców w północnej Syrii

Rosja zaczęła zakładać bazę dla śmigłowców na cywilnym lotnisku w mieście Al-Kamiszli na północnym wschodzie Syrii - poinformował w czwartek kanał Zwiezda ministerstwa obrony. Pokazano, jak maszyny przyjeżdżają na teren lotniska.

Baza jest ochraniana przez system przeciwlotniczy ziemia-powietrzne Pancyr i trzy śmigłowce, w tym dwa Mi-35 i jeden śmigłowiec transportowy Mi-8.

Kanał Zwiezda pokazał, jak rosyjska policja wojskowa ochrania bazę. Pokazano także pojazdy opancerzone i obsługę naziemną śmigłowców oraz stację pogodową i gabinet lekarski.

"To pierwsza grupa rosyjskich śmigłowców wojskowych tutaj w północnej Syrii (...). To historyczny moment. Od tego dnia nasza grupa lotnicza będzie stale działać na lotnisku w Al-Kamiszli" - powiedział korespondent Zwiezdy, cytowany przez agencję Reutera.

Rozmieszczenie rosyjskich śmigłowców ma miejsce niecały miesiąc po wycofaniu się z tego obszaru sił USA, nakazanym niespodziewanie na początku października przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

Rosja wcześniej zaczęła używać śmigłowców do patrolowania obszaru w pobliżu granicy Syrii z Turcją w celu ochrony rosyjskiej żandarmerii wojskowej służącej na miejscu. Nowa baza pozwoli im to robić bardziej efektywnie - przekazała Zwiezda.

Patrole przeprowadzane są wspólnie z siłami tureckimi i mają na celu monitorowanie porozumienia zawartego przez Moskwę i Ankarę. Celem patroli jest oczyszczenie strefy przygranicznej z kurdyjskich bojowników z Ludowych Jednostek Samoobrony (YPG), które Turcja uważa za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. (PAP)

cyk/ kar/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 kris74keh

Rosjanie bombardują wyraźnie oznaczone szpitale w Syrii, torturują pojmanych ukraińskich żołnierzy.Swiat nie powinien kupować ich ropy i gazu to może by się cos zmieniło.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil