Rosja wnioskuje o potępienie nalotów w Syrii przez Radę Bezpieczeństwa ONZ

Rosja złożyła w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych wniosek o potępienie ataków Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii na cele wojskowe w Syrii. Jak informuje agencja AFP, która dotarła do rosyjskiego projektu rezolucji w tej sprawie, naloty określono w nim mianem "agresji". Rada Bezpieczeństwa będzie dziś dyskutować na temat akcji zbrojenj aliantów zachodnich.

Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że Moskwa zdecydowanie potępia atak na Syrię. Dodał, że Stany Zjednoczone swoimi działaniami "jeszcze bardziej komplikują humanitarną sytuację w Syrii" i przyczyniają się do cierpienia ludności cywilnej.

Prezydent Rosji oznajmił, że nalotów dokonano bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ i "przy naruszeniu norm i zasad prawa międzynarodowego". Ocenił, że jest to "akt agresji przeciwko suwerennemu państwu, które znajduje się na wysuniętej linii walki z terroryzmem". Według prezydenta Putina koalicja zachodnia jako pretekst do bombardowania wykorzystała "inscenizację użycia przeciwko ludności cywilnej substancji trujących".

IAR/afp/wkrz

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil