Rosja: partia Jedna Rosja wygrywa wybory

Rządząca partia Jedna Rosja zdobyła - 53,8 proc. głosów w niedzielnych wyborach do niższej izby parlamentu Rosji, Dumy Państwowej - poinformowała w poniedziałek nad ranem Centralna Komisja Wyborcza po przeliczeniu 60 proc. głosów.

(YAY Foto)

W wyborach w 2011 roku Jedna Rosja zdobyła 49,3 proc. i 238 mandatów.

Po niedzielnym głosowaniu na drugim miejscu znajduje się kierowana przez Giennadija Ziuganowa Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej (KPRF) - 13,9 proc. głosów, a na trzecim Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji (LDPR) Władimira Żyrinowskiego z 13,7 proc.

Czwartą partią, która przekroczyła pięcioprocentowy próg wyborczy dla partii jest Sprawiedliwa Rosja, dowodzona przez Siergieja Mironowa. Uzyskała ona ponad 6 proc. głosów.

Frekwencja wyniosła 47,5 proc. (w 2011 roku: ponad 60 proc.)

Według szacunków Jedna Rosja będzie miała w Dumie Państwowej większość konstytucyjną, uzyskując ponad 300 głosów, dzięki mandatom z okręgów jednomandatowych. Ponad 300 mandatów - 315 - ugrupowanie to miało w Dumie w latach 2007-2011.

Wstępne pełne wyniki niedzielnych wyborów mają zostać podane dziś przed południem, natomiast po południu swoją ocenę głosowania mają przedstawić obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Mir

Do fałszywy mac Gaver przeczytaj jak mordują rosyjskie służby specyjalne;polecamTak zabijają rosyjskie służby specjalne. Cyjankiem. Izotopem polonu 210. Pozorując samobójstwo. Albo używając przedziwnych narzędzi. Grzegorz Kuczyński w książce "Tak zabijają Rosjanie" opisał słynne akcje KGB. Oto fragment rozdziału "Bułgarski parasol".

Gdy Georgi Markow parkował pod Waterloo Bridge, dochodziła 14.00. Nie spiesząc się, wszedł schodami na most. Po chwili już stał na przystanku. W całkiem sporej grupie oczekującej na autobus. Niektórych kojarzył z widzenia. Nie on jeden zostawiał po tej stronie auto. Po dłuższej chwili podjechał autobus. Tak jak zawsze, Markow ustawił się raczej pod koniec kolejki wsiadających.

Nagle poczuł mocne, bolesne ukłucie z tyłu prawego uda. Instynktownie się odwrócił. Jakiś mężczyzna podnosił z ziemi upuszczony parasol. - Przepraszam - wymamrotał z obcym akcentem. Był dobrze zbudowany, na oko jakieś 40 lat. "Strasznie ostry ten szpic parasola" - pomyślał Markow i wsiadł do autobusu. Nieznajomy zrezygnował. Podszedł do stojącej tuż obok taksówki. Odjechali w przeciwnych kierunkach.A ty tu piszesz jak w USA znecano się nad Indianami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~MacGawer

napisz lepiej jak mordują chłopcy z MOSADU i CIA , BO JAK SŁUŻĘ W RUSKICH SŁUŻBACH TO WIEM .
Napisz tez recenzje wielkopomnego dzieła filmowego "SMOLEŃSK " na który starostowie , wójtowie , burmistrzowie fundują młodzieży tysiące biletów . To będzie ciekawsze .

! Odpowiedz
1 1 ~Mir odpowiada ~MacGawer

To też wiem co i jak Mosad ,SzinBet, CIA.Zaś teorii lansowanej o zamachu w Smoleńsku i sam film uważam za idiotyzm ,zaś lansujący ją najbardziej minister MON tchórz który zwiał ze Smoleńska zwany kozią brodką zresztą powinien się gdzieś leczyć.

! Odpowiedz
0 0 ~MacGawer odpowiada ~MacGawer

Uzywacie cudzych nicków i udajecie, że nie jesteście zawodowymi trolami??? Po prostu żenada w tej Rosji.

z

! Odpowiedz
4 3 ~OGIEŃ

No jak tam rusofoby nawalone

car rosyjsyki Aleksander II Mikołajewicz z zemsty na narodzie polskim za powstanie, wprowadził podatek dochodowy na ziemiach polskich pod zaborem rosyjskim w wysokości ...5%.
dzielny naród polski jakoś zniósł te szykany. dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę... i tu zakończę mój wywód

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 5 ~bk2b

Zniesienie wiz dla Ukraińców do EU do końca 2016 spowoduje że taką możliwość uzyska 8 % mniejszości Rosyjskiej która zamieszkuje Ukrainę i jest Ukraińcami lub ma podwójne obywatelstwo. Ci Rosjanie mają około 20 mln krewnych i rodzin w samej Rosji.... Już w ciągu kilku miesięcy kiedy te rodziny będą się wzajemnie odwiedzały Rosjanie z Ukrainy będą w uprzywilejowanej pozycji.... Ostatnie straszenie Kremla wobec Ukrainy było spowodowane nie walkami w Donbasie, dywersja na Krymie ale właśnie zbliżające się zniesienie wiz dla Ukraińców.... USA ma już awaryjny plan jak pokonać i nie dopuścić Chiny do przejęcia hegemoni w Świecie... W tej grze nie ma znaczącego miejsca dla Rosji...Będzie ona spychana przez Europę coraz bardziej do Azji po utracie Ukrainy i już wkrótce Białorusi.... Tak w Azji w następnych dziesięcioleciach zostanie krok po kroku pożarta przez wielką cywilizację Chin....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~ale_wypociny

ty pewnie z partii PIS tylko tam takie brednie jak wyżej krążą

! Odpowiedz
3 3 ~OGIEŃ

W tej grze nie ma znaczącego miejsca dla Rosji...Będzie ona spychana przez Europę coraz bardziej do Azji po utracie Ukrainy i już wkrótce Białorusi.... Ile ci płaca krzewiciele demokracji w LIBII , IRAKU CZY SYRII za pisanie takich pierdoł ?
Europa to za 20 lat będzie muzułmańska jak będzie się tak dalej układała współpraca USA Z ISIS.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 ~bk2b

Pucion doprowadzi w końcu Rosję do rozpadu... Nie wytrzyma tej obecnej sytuacji już długo rosyjskie społeczeństwo... Większość Rosjan zdaje sobie już sprawę z tego ze dzisiaj na Świecie liczy się tylko rywalizacja Chin i USA a cały Świat jest podporządkowany tym gigantom...Rosja jedynie liczy się pod względem surowców i terytorium jakie posiada i zajmuje lokalną pozycję jako wielki kraj. Jednak to nie wystarczy.Chiny mają 1 300 mln, USA ma 320 mln, Rosja ma 140 mln... Polska słusznie wstrzymała Mały Ruch Graniczny z obwodem Kaliningradzkim bo chce wywołać efekt oburzenia w Rosyjskim narodzie wtedy kiedy Ukraińcy dostaną już tej jesieni wjazd bezwizowy do EU i innych krajów łącznie w liczbie 50 krajów Świata. To będzie jeden z kamyków wrzuconych do ogródka Rosyjskiego który wywoła kiedyś lawinę z innymi kamykami...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil