Rosja ostrzega obywateli przed podróżami do Gruzji

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegło swoich obywateli przed podróżami do Gruzji. Resort przypomniał, że kilka dni temu władze w Tbilisi wpisały na czarną listę byłego mera Moskwy Jurija Łużkowa jednocześnie sugerując, że podobne sankcje mogą dotknąć każdego Rosjanina, który odwiedzał separatystyczne regiony: Abchazję i Osetię Południową.

Rosyjscy dyplomaci nazwali działania gruzińskich służb prowokacją, która może poderwać proces normalizacji dwustronnych kontaktów.

Tymczasem w Tbilisi uznano oświadczenie rosyjskiego MSZ za niezrozumiałe i cyniczne. Przypomniano przy tym, że Abchazja i Osetia Południowa, to integralne terytoria Gruzji, czasowo okupowane przez rosyjskie wojska. Podkreślono także, że osobom wjeżdżającym na terytoria kontrolowane przez separatystów, z pominięciem gruzińskiej granicy grozi grzywna do 3 tysięcy dolarów, a w szczególnych przypadkach kara więzienia do 5 lat.

Gruziński portal Gruzja-Online radził władzom Federacji Rosyjskiej, aby nie traktowały kaukaskiego sąsiada lekceważąco sądząc, iż zrezygnuje on ze swoich praw do Abchazji i Osetii Południowej za "milion rosyjskich turystów i kilka milionów butelek wina".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzebski,Moskwa/mcm/dyd

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~rei

Jak normalizować stosunki z agresorem?

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl