Rosja odgrodzi Krym od Ukrainy płotem

Rosja zamierza odgrodzić Krym od Ukrainy płotem. Od dwóch dni informują o tym rosyjskie media, powołując się na źródła w Federalnej Służbie Bezpieczeństwa. Według agencji TASS, został już ogłoszony przetarg elektroniczny na wykonanie prac budowlanych.

(fot. Grommik / YAY Foto)

Zgodnie ze specyfikacją techniczną, Krym od Ukrainy ma odgrodzić siatka o wysokości 2 metrów, dodatkowo wzmocniona stalowym rusztowaniem i drutem kolczastym. Długość "płotu" oszacowano na 49,5 kilometra. Firma, która wygra przetarg będzie musiała uporać się z tym zadaniem do końca roku. Z budżetu służb granicznych Federacji Rosyjskiej przeznaczono na ten cel 213 milionów rubli, to jest w przeliczeniu około 3 milionów euro. FSB tłumaczy, że w ostatnich miesiącach znacząco wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy przez osoby uciekające przed prawem i grupy dywersyjne.

Tymczasem Ukraina nie uznaje granicy na Krymie i nazywa ją linią okupacyjną. W ocenie Kijowa, Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i innych państw na świecie, a także organizacji międzynarodowych takich, jak Rada Europy, OBWE i ONZ - Rosja podstępem anektowała półwysep, łamiąc międzynarodowe prawo.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/wyso

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 bionikjaga

Czyli Ukraińcy uciekają do Rosji ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil