REKLAMA

Rosja na kursie kolizyjnym z Turcją?

2020-03-02 06:15
publikacja
2020-03-02 06:15

Rosyjscy wojskowi nie mogą gwarantować bezpieczeństwa tureckiego lotnictwa nad Syrią po tym, jak kraj ten zamknął swoją przestrzeń powietrzną - powiedział kontradmirał Oleg Żurawlow, cytowany w poniedziałek przez dziennik "Kommiersant".

fot. Mikhail Klimentyev/Russian Presidential Press and Information Office/TASS / / FORUM

Oświadczył on, że rząd syryjski z powodu "gwałtownie zaostrzającej się sytuacji w przestrzeni potwietrznej nad prowincją Idlib (na północnym zachodzie Syrii) był zmuszony ogłosić o jej zamknięciu". W tych warunkach - dodał kontradmirał - "dowództwo rosyjskiej grupy wojsk w Syrii nie może gwarantować bezpieczeństwa lotów tureckiego lotnictwa w niebie nad Syrią".

Władze Turcji oficjalnie ogłosiły w niedzielę, że jej siły rozpoczęły ofensywę wojskową w Idlibie przeciwko siłom reżimu prezydenta Baszara el-Asada w odpowiedzi na ataki na tureckich żołnierzy. Armia syryjska podała tego dnia, że w Idlibie siły tureckie strąciły dwa samoloty syryjskie i zbombardowały pas startowy wojskowego lotniska Najrab w prowincji Aleppo, również w północno-zachodniej części kraju.

W związku z zestrzeleniem samolotów armia syryjska poinformowała o zamknięciu przestrzeni powietrznej w całej północno-zachodniej części kraju, gdzie położony jest Idlib. Zapowiedziała, że każdy samolot, który naruszy przestrzeń powietrzną, będzie traktowany jak obiekt nieprzyjacielski.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ cyk/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
ajwaj
10 min

Erdogan wykluczył ataki Turcji na rosyjskie lub irańskie pozycje w Syrii

""a bo lanie boli""
ajwaj
Spoko w "wolnym swiecie" :)
nadzieje sojuszu czesciowego TUR-ROS sa przedwczesne

""Erdogan zapewnił, że w Syrii nie ma problemów z Rosją i Iranem.""
Kto sie czubi ten sie lubi.
Prez. Putin ostrzegl " nikt nie wpadnie na pomysl robic z nami wojne"

I tam jest OK
ajwaj
Summa-summarum Sultan Redzep dostaje lanie i OK
Patrze w szklana kule ? Bedzie OK. Chlopaki w Moskwie sie dogadaja...
Oczywiscie spytaja DUDU PISy o opinie
____________________
Ankara ogłosiła zniszczenie około 80 żołnierzy tureckich w syryjskim Idlibie. Podobno 34 z nich zostały wyeliminowane przez nalot rosyjskich
Summa-summarum Sultan Redzep dostaje lanie i OK
Patrze w szklana kule ? Bedzie OK. Chlopaki w Moskwie sie dogadaja...
Oczywiscie spytaja DUDU PISy o opinie
____________________
Ankara ogłosiła zniszczenie około 80 żołnierzy tureckich w syryjskim Idlibie. Podobno 34 z nich zostały wyeliminowane przez nalot rosyjskich sił powietrznych na turecki punkt umocniony.

Prezydent Erdogan pilnie zwołał Radę Bezpieczeństwa, tureckie samoloty wojskowe zostały podniesione w stan alarmowy, myśliwce F-16 w pobliżu granicy z Syrią.

Według naocznych świadków w całym kraju zauważalny jest wzrost aktywności sił powietrznych, co rzekomo przenosi dodatkowe siły na lotniska graniczące z SAR, aby skrócić czas przylotu.
tristans
to teraz Turki odpowiedzą moskalom, że Turecki potok może zacząć się psuć
ajwaj
predzej ci sie potok popsuje :)
prs
Tak wogole, jak to przy tych tematach bywa, gdzie nadworny komentator Putina Ajwaj, wolne ma, obija sie czy.. gdzies juz leży z gozdzikami pod plotem swietujac z wyprzedzeniem "Miedzynarodny Dien Kobiet"..
ajwaj
To nie ja kolo ciebie pod Biedronka
to Pan Juzio z toba lezal pod plotem
prs
Czuje ze niedlugo samolot smolenski bedzie w PL.
Jak Turek przytnie Ruskich beda prosic po cichu Polakow o pomoc..
oorim
Dobrze... Erdogan próbował się wypiąć na zachód, ponegocjować, pofikać... doświadczenie innych satrapów, których upadek się zaczął od czasu flirtu z Rosją i odwrócenia się od zachodu stały się jego udziałem... co teraz? pójdzie w swoje widzi mi się, czy cichaczem powróci pod skrzydełka zachodnie?
karbinadel
Albo zostanie sam, bo taki z reguły jest los podskakujących małych dyktatorków

Powiązane: Konflikt w Syrii

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki