Rosja nie chce już wydawać krótkoterminowych wiz do Kaliningradu

Rosja nie chce już wydawać krótkoterminowych wiz na wjazd do Kaliningradu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej podjęło decyzję o zakończeniu tej praktyki - poinformował portal Gazieta.ru, powołując się na komunikat resortu.

Według rosyjskiego portalu, turyści nie będą mogli już wjeżdżać na specjalnych warunkach do obwodu kaliningradzkiego od 1 stycznia przyszłego roku. Program wydawania krótkoterminowych wiz obowiązywał od stycznia 2015 roku. W oficjalnym komunikacie nie podano, dlaczego Moskwa postanowiła go przerwać. Wiadomo jedynie, że Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego pracuje nad nowymi przepisami dotyczącymi funkcjonowania w obwodzie kaliningradzkim specjalnej strefy ekonomicznej.

Wcześniej Rosja, podobnie jak Polska, zawiesiła bezterminowo mały ruch graniczny w tym rejonie. W tym przypadku decyzja Moskwy jest odpowiedzią na działania Warszawy, która najpierw zawiesiła mały ruch graniczny na czas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, a później postanowiła go nie wznawiać.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil