Rosja nie będzie omawiać z USA kwestii zwrotu Krymu

Rosja nie będzie omawiać z innymi państwami, w tym z USA, kwestii zwrócenia Krymu Ukrainie - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Jak dodał, Moskwa będzie nadal przedstawiać partnerom, w tym Stanom Zjednoczonym, swoje argumenty w tej sprawie.

(fot. Pavel Rebrov / Reuters)

"Jeśli chodzi o zwrot Krymu, to temat ten nie będzie omawiany, ponieważ sprawa ta nie może być przedmiotem dyskusji. Rosja nie dyskutuje z partnerami zagranicznymi o kwestiach związanych z jej terytorium" - oświadczył Pieskow.

Przedstawiciel Kremla skomentował w ten sposób wypowiedź rzecznika Białego Domu, który oświadczył, że prezydent USA Donald Trump jasno dał do zrozumienia, iż oczekuje od Rosji zrzeczenia się kontroli nad półwyspem. Pieskow dodał, że temat statusu Krymu nie pojawił się w rozmowie telefonicznej prezydentów Władimira Putina i Trumpa pod koniec stycznia.

Pieskow powiedział również, że Putin "cierpliwie i konsekwentnie mówi o historii przewrotu na Ukrainie, który w znacznym stopniu sponsorowany był z zagranicy". Putin wyjaśnia partnerom Rosji "powody, które doprowadziły do tego, że mieszkańcy Krymu podjęli decyzję o szukaniu ochrony u Rosji i o tym, by stać się jej częścią" - oznajmił jego rzecznik.

Moskwa - jak dodał - będzie "na najróżniejszych szczeblach" nadal "w sposób konsekwentny i wyczerpujący" prezentować swoje stanowisko "również partnerom w Waszyngtonie". Pieskow powiedział, że Rosja liczy na nawiązanie kontaktów z USA i na możliwość, by "w sposób rzeczowy, spokojny i konstruktywny przedstawiać swoje argumenty partnerom amerykańskim".

Zapewnił ponadto, że Rosja będzie "dokładać maksymalnych wysiłków w celu deeskalacji konfliktu na Ukrainie i znalezienia rozwiązania politycznego".

Rosja zaanektowała należący do Ukrainy Krym w marcu 2014 roku w następstwie interwencji wojskowej oraz referendum niepodległościowego, którego wyników nie uznała ani Ukraina, ani Zachód.

Z Moskwy Anna Wróbel

awl/ akl/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 10 ~TW-Balbina

bresznief też był taki "twardziel",spokojnie i konsekwentnie trzymać ich za gardło aż się uduszą.Takich cen ropy i gazu przez 10 lat nie wytrzymają.Trzeba tylko cierpliwie i metodycznie działać.Świat byłby piękny bez największego międzynarodowego terrorysty jakim jest kreml.
ISIS to przy nich bułka z masłem.

! Odpowiedz
6 4 ~epl

Dobrze ze wogole usa z downami rozmawiają

! Odpowiedz
0 5 ~anka

Wezslownik do reki.

! Odpowiedz
4 1 ~przemol odpowiada ~anka

polsko - banderowski slownik :) za drogi

! Odpowiedz
3 5 ~Zen

NIech usa jedzie sobie na krym i do donbasu rozmawiac z ludzmi. Zobaczymy czy wroca do domu.

! Odpowiedz
0 9 ~JanKS

Zależy w jakiej liczbie i z jakim sprzętem by pojechali.......

! Odpowiedz
8 6 ~histeryk_John

Predzej Rosjanie pogadaja o zwrocie Alaski Rosji - wydzierzawionej na 99 lat (umowa do dzisiaj nie przedluzona)

! Odpowiedz
1 8 ~Gorbaczov

niedouczony historyku Alaskę sprzedał USA car na wieki i nie było zadnej dzierzawy ,nie przekrecaj historii.Rosja ma za to do oddania Chinom 1,5 mln km.kw.na Dalekim Wschodzie.

! Odpowiedz
2 1 ~Troll_San_Escobar odpowiada ~Gorbaczov

te - Chinczyk
chceta ziemi ?

bierzta worki i idziemy

! Odpowiedz
4 0 ~Tomek

Jak to ruski agent Trump chce żeby Rosja oddała Ukrainie Krym,rzecz nie pojęta

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil