Rosja ćwiczyła symulowany atak atomowy na Szwecję

Rosja ćwiczyła symulowany atak atomowy na Szwecję. Potwierdza to sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w swoim rocznym raporcie.

Rosja ćwiczyła symulowany atak atomowy na Szwecję
Rosja ćwiczyła symulowany atak atomowy na Szwecję (FORUM)

Rosjanie ćwiczyli atak z użyciem broni atomowej w kwietniu 2013 roku, w pobliżu Gotlandii na Bałtyku. Hipotetycznymi celami były prawdopodobnie siedziba Instytutu Obrony Radiołączności na wyspie Lovön oraz baza lotnicza Hagshult w Smalandii.

O tym, że rosyjska armia ćwiczyła symulowane ataki atomowe na cele w Szwecji pisała już wcześniej tamtejsza prasa. Teraz informacje te uzyskały oficjalne potwierdzenie ze strony NATO.

W raporcie napisano między innymi, że w ciągu trzech ostatnich lat Rosja przeprowadziła co najmniej 18 dużych symulacji ofensywnych. W niektóre z nich było zaangażowanych nawet sto tysięcy żołnierzy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/dn.se/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~zsrr

jak tam sami imigranci to nie ma czego żałować

! Odpowiedz
0 1 ~plutarch

Putin pogrąży Rosję przed całym światem, to się nie może udać.

! Odpowiedz
15 10 ~DarekD

Medialna propaganda w stylu zachodu to taka, która nie podaje ŻADNYCH DOWODÓW. Dosłownie rzygać się chce czytając tych jednostronnie podawanych "wypocin". Za to i NATO, i same USA to krainy "miłujące pokój i swobodę". Szczyty hipokryzji, obłudy i zakłamania.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 ~plutarch

moderatorze, nie to miałeś usunąć. nie ogarniasz, to zrób miejsce innemu :-D

! Odpowiedz
2 4 ~istol

aha to wjazd na Ukrainę i aneksja Krymu to wymyślone bajki? bo ja osobiście nie widziałem żadnych dowodów!!! Jakich dowodów oczekujesz? Masz rację, że USA hipokryzja ale co z tego? Inne pytanie: a co Rosja i USA nie mogą robić symulacji? Posiadając głowice jądrowe to chyba obowiązek ćwiczyć. Polacy też ćwiczą np. na czołgach. Napiszmy może news-a że Polscy wojskowi ćwiczyli strzelanie do celu a celem hipotetycznie mogli być Niemcy, Rosjanie, Amerykanie, Litwini, itd.........

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 8 ~bumbum

Klasyczna zasada dziennikarska nakazuje zadać pytanie OBU stronom, w tym stronie "oskarżonej". No chyba, że uprawiamy tzw. dziennikarstwo wojenne, gdzie wystarczają oświadczenia USA. Typu: "zabito 20tys terrorystów za pomocą broni precyzyjnej, ofiar wśród cywili brak, demokracja w kraju X przywrócona. Jeszcze raz Ameryka uratowała świat". Ponadto idiotyzm tej pseudo informacji obnażają pytania:
1) JAK się ćwiczy atak atomowy? :D
2) czy przypadkiem Ameryka nie ćwiczy podobnych ataków?
3) czy przypadkiem NATO nie zabiega propagandowo o wchłonięcie Szwecji? Szwedzkie gadzinówki zmyśliły jakiś czas temu historyjkę o rosyjskim okręcie podwodnym pływającym gdzieś wokół Szwecji. ZERO dowodów. jakim celu?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 7 ~ona

co za klamstwa marionetki stoltenberga a ten portal to powtarza. wstyd.

! Odpowiedz
3 9 ~marionetkow

"O tym, że rosyjska armia ćwiczyła symulowane ataki atomowe na cele w Szwecji pisała już wcześniej tamtejsza prasa. " . PEWNIE NAPISZESZ ,ŻE PRASA TEŻ MARIONETKOWA :)

! Odpowiedz
6 5 ~bumbum odpowiada ~marionetkow

Ona JEST marionetkowa. Tamtejsza prasa ma zakaz publikowania krytycznych info o "uchodźcach", a jakiś czas temu szukała rosyjskiego okrętu podwodnego, którego nikt nie widział, nikt nie słyszał. Trzepali pianę bez żadnego punktu zaczepienia. To tylko kołtuństwo uważa, że w Szwecji działają wolne media. Pół kraju należy do jednej rodziny Wallenbergów - ciekawe, że o tym "szwedzka" prasa nie pisze. :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,3% III 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,8% II 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 599,72 zł II 2018
Produkcja przemysłowa rdr 2,9% III 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl