Rosja: MSZ apeluje o "powstrzymanie katastrofy narodowej" na Ukrainie

MSZ Rosji wezwało w czwartek Zachód, by wpłynął na władze w Kijowie w celu powstrzymania na Ukrainie groźby "katastrofy narodowej". Kijów powinien bezzwłocznie przerwać działania zbrojne we wschodnich regionach Ukrainy - oznajmiło ministerstwo.

"Po raz kolejny żądamy od władz w Kijowie, by przerwały bratobójczą wojnę i rozpoczęły realny dialog narodowy ze wszystkimi siłami politycznymi i przedstawicielami regionów kraju w celu poszukiwania dróg wyjścia Ukrainy z bardzo głębokiego kryzysu" - głosi oświadczenie na stronie internetowej MSZ Rosji.

Resort zaznacza, że po raz kolejny apeluje do "zachodnich partnerów" Rosji, aby "użyli wszelkich swoich wpływów na Kijów, tak by powstrzymać przybliżanie się Ukrainy do katastrofy narodowej".

MSZ Rosji ocenia, że bez wycofania wojsk ze wschodnich regionów na Ukrainie nie będzie pokoju. Ministerstwo zaznacza, że uważa za aktualne ustalenia dotyczące rozwiązania kryzysu ukraińskiego podjęte w Genewie 17 kwietnia. Stronami tego porozumienia były: USA, Unia Europejska, Ukraina i Rosja. (PAP)

awl/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil