REKLAMA

Ropa w USA wyceniana najniżej od 2021 r.

2022-11-28 09:14
publikacja
2022-11-28 09:14

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o ponad 2 proc. i są najniżej od grudnia 2021 r. Inwestorów niepokoi sytuacja w Chinach, gdzie doszło do demonstracji przeciwko ograniczeniom covidowym - informują maklerzy.

Ropa w USA wyceniana najniżej od 2021 r.
Ropa w USA wyceniana najniżej od 2021 r.
fot. zhengzaishuru / / Shutterstock

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na I kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 74,23 USD, niżej o 2,66 proc.

Brent na ICE w dostawach na I wyceniana jest po 81,35 USD za baryłkę, niżej o 2,70 proc.

Demonstracje przeciwko polityce „zero covid”, surowym restrykcjom i lockdownom rozszerzyły się w niedzielę na kolejne miasta Chin.

Setki osób protestowały w Pekinie i Szanghaju, a także w Wuhanie, gdzie prawie trzy lata temu wykryto pierwsze przypadki Covid-19.

Protesty rozpoczęły się w piątek w borykającym się z lockdownami mieście Urumczi, stolicy regionu Sinciang.

W niedzielę doszło do starć pomiędzy setkami demonstrantów a policją, która próbowała uniemożliwić zgromadzenie i zatrzymała wielu uczestników.

"Sentyment na rynkach ropy pozostaje negatywny, a wydarzenia w Chinach z pewnością nie pomogą w poprawie nastrojów" - mówi Warren Patterson, szef strategii surowcowej w ING Groep NV.

"Perspektywy popytu na ropę w Chinach najpierw jeszcze się pogorszą, zanim będzie poprawa" - wskazuje z kolei Fenglei Shi z Kpler, firmy zajmującej się danymi i analizami popytu na ropę w Chinach. (PAP Biznes)

aj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
iKonto Biznes w Alior Banku to do 1500 zł premii i 10% zwrotu za paliwo. Sprawdź

iKonto Biznes w Alior Banku to do 1500 zł premii i 10% zwrotu za paliwo. Sprawdź

Komentarze (10)

dodaj komentarz
pjb
Wysoka stała cena paliw na stacjach gdy tanieje ropa i dolar wynikać może z MONOPOLU, gdy nie ma presji rynku pozostaje presja polityczna a dziś Prezes ma inne zmartwienia niż kieszeń kierowców
baibina
Szkoda ze nie na stacjach na Orlenie!
pkozlowski1983
Czegoś nie rozumiem, cała gospodarka bała się chińskiego podejścia zero tolerancji, jak pojawią się naciski od ludzi na rządzących to powinno być to zbierzne z oczekiwaniem rynku, więc skąd spadki?
andrettoni
Przy jakiej cenie ropy jej wydobycie w różnych krajach (złożach) staje się nieopłacalne?
dario-t
Ropa nadal tanieje, dolar już poniżej 4.50, a ceny na stacjach na rekordowych poziomach?
O co tu chodzi? Dlaczego nikt o tym nie mówi? Jesteśmy ograbiani z naszych pieniędzy w biały dzień.
endes
To oczywiste dla każdego myślącego, że zakłamane rządy wolą doić obywateli niszcząc klasę średnią a pompując zyski państwowym spółkom!… komunizm 2!
wyborca
Bezpośrednią reakcję w ciągu minut masz na giełdzie. Na rynku trzeba przejść przez łańcuch finansowanie, zakup surowców, produkcja, transport, sprzedaż. Dodatkowo nie ma gwarancji, że spadek jest stały. W każdej branży podwyżki są szybsze, niż obniżki, bo firma nie ma gwarancji, na ile to długotrwała tendencja. Lepsze podejście to Bezpośrednią reakcję w ciągu minut masz na giełdzie. Na rynku trzeba przejść przez łańcuch finansowanie, zakup surowców, produkcja, transport, sprzedaż. Dodatkowo nie ma gwarancji, że spadek jest stały. W każdej branży podwyżki są szybsze, niż obniżki, bo firma nie ma gwarancji, na ile to długotrwała tendencja. Lepsze podejście to porównanie z cenami różnych producentów w Polsce i innych krajach. Czy oni już obniżyli?
go_ral
a ukrainskie czolgi to jezdza na milosci naszego rzadu czy jednak na ropie? ta ropa nie jest darmowa i jezeli kochamy ukraincow to musimy zaplacic za ta rope do ich czolgow
ortograf
Jest artykuł na Bankierze w tej sprawie. Chyba chodzi o to, że od 1 stycznia wraca 23% VAT dlatego lepiej teraz nie obniżać ceny niż potem podnieść o 1 zł z dnia na dzień.
wibor3m10procent
Chińczycy się budzą z letargu i protestują przeciwko Xitlerowi oraz CCP.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki