REKLAMA

Ropa w USA traci z powodu niższego zapotrzebowania na paliwa w Indiach

2021-05-03 09:40
publikacja
2021-05-03 09:40
fot. huyangshu / Shutterstock

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA zniżkuje w reakcji na niższy popyt na paliwa w Indiach, które zmagają się z nową silną falą pandemii Covid-19. Z kolei miedź na Comex w Nowym Jorku zniżkuje o 0,2 proc do 4,4605 USD za funt - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 63,23 USD, niżej o 0,53 proc.

Ropa Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 66,40 USD za baryłkę, niżej o 0,46 proc.

Sytuacja dotycząca pandemii koronawirusa w Indiach nie ulega poprawie, a kraj ten jest trzecim największym na świecie importerem ropy naftowej.

W ciągu poprzedniej doby potwierdzono tam 392.488 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, dzień wcześniej informowano z kolei o 401.993 infekcjach. Wówczas liczba wykrytych zakażeń po raz pierwszy przekroczyła 400 tys.

Sprzedaż benzyny w Indiach spadła w kwietniu do najniższego poziomu od sierpnia 2020 r., a zakupy diesla były najniższe od co najmniej października ub. roku.

Przewodniczący Konfederacji Indyjskiego Przemysłu wezwał władze Indii do wprowadzenia ograniczeń w działalności gospodarczej, aby przeciwdziałać narastającemu kryzysowi zdrowotnemu w tym kraju.

"Największym czynnikiem ryzyka dla rynków są nadal Indie i to, jaki popyt na paliwa się tam utrzymuje" - mówi Howie Lee, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp.

Lee dodaje, że na rynkach paliw jest już uwzględnione ożywienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

"Ceny ropy mogą się nadal zmieniać w niedużym przedziale. Powyżej 68 USD za baryłkę ropy zacznie rosnąć presja na sprzedaż" - dodaje. (PAP Biznes)

aj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki