REKLAMA

Rolnicy z Agrounii zakłócili wizytę premiera we Wrześni. Interweniowała policja

2021-03-05 20:09
publikacja
2021-03-05 20:09
fot. Marek Lapis / FORUM

16 osób wylegitymowała policja w związku z zakłóceniem wizyty premiera Mateusza Morawieckiego, który w piątek uczestniczył w otwarciu obwodnicy Wrześni (Wielkopolskie). Rzecznik wielkopolskiej policji podał PAP, że funkcjonariusze powstrzymali rolników przed naruszeniem strefy ochronnej.

Otwarcie obwodnicy Wrześni odbywało się w piątek po południu. W pewnej chwili uroczystość z udziałem szefa rządu próbowali zakłócić reprezentanci Agrounii.

W pobliżu pojawiło się kilka ciągników rolniczych, grupa osób z transparentami próbowała też pokonać bariery i wbiec na jezdnię, na której był Mateusz Morawiecki. Interweniowała policja.

Jak powiedział w piątek PAP rzecznik KWP w Poznaniu Andrzej Borowiak, działania funkcjonariuszy polegały na powstrzymaniu osób przed naruszeniem strefy ochronnej.

"Premier polskiego rządu, jak inne najważniejsze osoby w państwie, jest ochraniany w szczególny sposób. Zachowanie grupy rolników z Wrześni, biegnących w stronę osoby ochranianej musiało się spotkać z natychmiastową reakcją policjantów. Wobec wylegitymowanych osób zostanie wszczęta odpowiednia procedura prawna" – powiedział PAP Borowiak.

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak mówił po zdarzeniu, że rolnicy chcieli zapytać Mateusza Morawieckiego o losy polskiego rolnictwa.(PAP)

autor: Rafał Pogrzebny, Anna Jowsa

rpo/ ajw/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (30)

dodaj komentarz
orle
Dotąd nie było jeszcze przypadku, żeby Covid-19 zaatakował krowy i świnie. Więc za co rolnicy domagają się od rządu tarczy dla rolnictwa?! Czyżby uznali, że jeszcze za mało dostają z Unii Europejskiej? Jak dalej rząd będzie tolerował takie postawy roszczeniowe, to również tarczy ochronnej będą domagali się złodzieje Dotąd nie było jeszcze przypadku, żeby Covid-19 zaatakował krowy i świnie. Więc za co rolnicy domagają się od rządu tarczy dla rolnictwa?! Czyżby uznali, że jeszcze za mało dostają z Unii Europejskiej? Jak dalej rząd będzie tolerował takie postawy roszczeniowe, to również tarczy ochronnej będą domagali się złodzieje i przestępcze gangi, ponieważ gdy społeczeństwo biednieje z powodu Covid-19, to jest przecież mniej możliwości do czerpania korzyści z tej profesji!!! LO
jpelerj
A warto przypomnieć, że ceny żywności na świecie teraz są wysokie. Co zrobią rolnicy, jak spadną i będzie trudniej ją sprzedać?
300_pala
Czy ceny produktów do produkcji rolnej są tanie?
masekrut555
Co z tego, skoro nie mogą sprzedać? Na giełdzie w Poznaniu ziemniaki po 30 gr za 1kg nie schodzą... oj będzie komuna i głód
pakamera
W Agrounii nie ma rolników,tam jest lewackie bydło
ajwaj_
Agrounia niczego nie zaklócila

- lania Morawitz nie otrzymal, na taczce go jeszcze nie wywiezli, nieczystosciami nie dostal itd. wszystko przed nim
langdon25
Tytuł z wczorajszej Trybuny Ludu:

„Towarzysz Morawiecki szybko otworzył obwodnice Wrześni i jeszcze szybciej z niej uciekł czarnym BMW przez elektoratem który chciał Towarzyszowi podziękować i wypróbować nową obwodnicę”.

I gdzie tu sensacja ?
meryt
"Donald Tusk otworzył dom dziecka w Odporyszowie k. Tarnowa"
krokus12 odpowiada meryt
Prezes Kaczyński otwierał ,,Pak Pamięci " dyrektora Rydzyka w Toruniu
pakamera
dekonspirujesz się - lewacki czytelniku trybuny ludu

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki