REKLAMA

Rolnicy w Indiach też protestują. Policja blokuje drogi do stolicy

2024-02-12 13:03
publikacja
2024-02-12 13:03

Indyjska policja zablokowała w poniedziałek drogi w północnym stanie Hariana, aby uniemożliwić rolnikom wjazd do Delhi. Protestujący twierdzą, że rząd zwleka ze spełnieniem obietnic, w tym dotyczących wyższych cen produktów, danych w 2021 roku po trwającej rok blokadzie głównych dróg w kraju.

Rolnicy w Indiach też protestują. Policja blokuje drogi do stolicy
Rolnicy w Indiach też protestują. Policja blokuje drogi do stolicy
fot. ADNAN ABIDI / /  Reuters / Forum

Rolnicy domagają się od rządu między innymi uchwalenia wyższych gwarantowanych cen na produkty roślinne w całym kraju, a także chcą podwyżek emerytur oraz umorzenia pożyczek.

Tysiące rolników zrzeszonych w 200 związkach zawodowych planuje na wtorek protesty w Delhi z wykorzystaniem ok. 15 tys. traktorów – powiedział Abhimanyu Kohar, przywódca rolników ze stanu Hariana.

Na drogach prowadzących do Delhi ustawiono policyjne zapory z drutu kolczastego i betonowych bloków. Według lokalnych mediów w niektórych częściach stanu Hariana zawieszono dostęp do internetu. W stolicy wprowadzono na 30 dni zakaz zgromadzeń więcej niż czterech osób, a nawet "ustnych, pisemnych lub elektronicznych" wypowiedzi, które mogą naruszać porządek publiczny.

Zdecydowana reakcja władz jest następstwem poprzednich protestów rolników. Uchwalone we wrześniu 2020 roku przepisy liberalizujące rynek rolny i kończące państwowy skup produktów rolnych, wywołały masowe, trwające ponad rok protesty.

Rząd premiera Narendry Modiego wycofał się z reform w połowie listopada 2021 r. i zapowiedział m.in. utworzenie komisji ds. ustalania minimalnych cen upraw.

Jak podaje indyjska telewizja NDTV ministrowie resortów rolnictwa, spraw wewnętrznych i handlu spotkają się w poniedziałek z przedstawicielami organizacji rolników. Pierwsza runda spotkań odbyła się w czwartek.

Ponieważ rolnicy stanowią dużą grupę wyborców, a do wyborów pozostało zaledwie kilka tygodni, protesty mogą stanowić wyzwanie dla rządu, który stara się o trzecią kadencję u władzy - pisze AFP. (PAP)

krp/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (3)

dodaj komentarz
infinityhost
Oglądam na YouTube nagrania i widzę indyjczyków którzy szanują zwierzęta. To jest do zaobserwowania.

W szkołach powinny być wyświetlane na salach gimnastycznych takie filmy z YT.
vacarius
To oni też w Unii Europejskiej są?
infinityhost
Ci których stać było na pontony xD

Powiązane: Indie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki