Rok po dobrej zmianie: Morawiecki najlepszy, jego Plan najważniejszy [Wyniki ankiety]

Nasi czytelnicy bardzo surowo ocenili miniony rok w wykonaniu ekipy „dobrej zmiany”. Najwyższe noty uzyskał minister Mateusz Morawiecki.

Premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki
Premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki (fot. Adam Chelstowski / FORUM)

Dwója z lekkim plusem – taką ocenę przyznali Prawu i Sprawiedliwości uczestnicy naszej ankiety (2,5 tys. głosów) podsumowującej pierwszy rok rządów tej partii. Średnia ocen (skala 1-6) wyniosła 2,36

Wśród czołowych polityków „dobrej zmiany”, których działania zahaczają o sferę gospodarczą, najwyższą ocenę (również w skali 1-6) otrzymał Mateusz Morawiecki (2,77). Na kolejnych miejscach uplasowali się Andrzej Duda (2,44), Beata Szydło (2,32), Jarosław Kaczyński (2,24) i Henryk Kowalczyk (2,21). Zdecydowanie najgorzej oceniony został minister energii Krzysztof Tchórzewski (2,01).

Zapytaliśmy Państwa również o to, które z wybranych priorytetów rządu uważacie za najważniejsze. Najczęściej na czele listy, którą uszeregować miał każdy z uczestników ankiety, znajdowało się wdrożenie Planu Morawieckiego, najrzadziej zaś kwestie dotyczące polityki zagranicznej.

Lista ważności priorytetów rządu według wskazań użytkowników Bankier.pl

Priorytet Średnie miejsce na liście
1 Wdrożenie Planu Morawieckiego 2,5
2 Reforma służby zdrowia 3,4
3 Reforma systemu podatkowego ("jednolity podatek") 4,31
4 Reforma edukacji 4,75
5 Reforma sądownictwa 5,74
6 Obniżenie wieku emerytalnego 6,1
7 Mieszkanie+ 6,29
8 Modernizacja sił zbrojnych 6,87
9 "Repolonizacja" wybranych sektorów gospodarki 7,19
10 Zacieśnianie relacji z wybranymi państwami 7,6


Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~SynBiskupa

To podli ludzie bez wstydu i Boga się nie boją

! Odpowiedz
3 5 ~opty

...a platformerzy to w tej skali chyba dużo mniej niż zero......

! Odpowiedz
3 3 ~LD

Platformersi byliby na ZERO i to jest fakt. Ale drugi fakt jest taki, że oczekiwaliśmy zmiany, a rząd od roku nie zrobił żadnej systemowej reformy, ograniczającej marnotrawstwo publicznych pieniędzy, a tylko rozdaje pieniądze pożyczone na 500+, na Ukrainę, na zbrojenia itd. Nie ma obniżek podatków, nie ma ułatwień dla małego i średniego biznesu, ale jest propaganda fałszywie narodowa, CETA, oddawanie surowców i wiceminister z USA. Więc gdzie ta realna dobra zmiana. Tego chcieli czytelnicy bankiera? Naprawdę?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~ot_co odpowiada ~LD

+500 to najlepszy ruch PIS-u! Ktokolwiek kto potrafi liczyć zna odpowiedź! Nie chodzi o populizm (chociaż I PO chciałoby sie przy tym ogrzać )ale o dbanie o Polaka! Sam jestem sceptyczny gdy wydaje się pieniądze za nic ,ale tu jestem za, choć nie bez wątpliwości. Pierwsza sprawa to jakby najważniejszą daję PIS-owi 2 lata na sprowadzenie wszystkiego do normalności :tzn 500zł tak ,ale dla każdego dziecka! Na dziś rozumiem roztropność władz ,zwyczajnie nie można tak ryzykować budżetem ! Podpowiem ,że dodatek 500zł na kazde dziecko umożliwi redukcję kilku tysięcy urzędniczych stanowisk (nie trzeba będzie wyliczać jakieś beznadziejne współczynniki pomocy!(to jest własnie mniejsze koszta) Nie chciałbym uchodzić za bezdusznego dla administracji ,ona jest potrzebna ,ale proponuję zrozumienie problemu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~LD odpowiada ~ot_co

No to policzmy. PiS zakładał że da to wzrost PKB o 0,5%, wtedy to by się choć w części zwracało, a tymczasem jest w najlepszym razie 0,2%. Dane podawał bankier, ale nie tylko i NIKT ich nie dementował. Naprawdę najlepszy ruch?
PS Minus nie ode mnie.

! Odpowiedz
0 5 ~ot_co odpowiada ~LD

Ty nadajesz jakby z innej planety ! Wpojono Ci że PKB to najważniejszy współczynnik (tak Ci wpoiło PO)A najważniejszy współczynnik jest ,to Wzrost Krajowy Netto ! Co to znaczy ? To tak jakbyś dostawał wypłatę na jakimś poziomie przykładowo 5000 zł brutto i jakieś 2500 zł netto (przy czym podane liczby tylko dla przykładu). Chodzi o to ,że Ty wówczas odczuwasz podwyżkę kiedy Twoja pensja rośnie Netto a nie Brutto! Tak samo z PKB rośnie ale zyski te prawdziwe dla kraju poniżej poziomu ,bo PKB kraju również rośnie gdy przykładowo rząd zaczyna zadłużać kraj (bo zadłużenie jest liczone do PKB jak dobro:)Takich kwiatków jest znacznie więcej ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~ot_co odpowiada ~LD

Dzięki za zainteresowanie (mam nadzieję bez uprzedzeń). Problem w tym ,ze portale włącznie z tym na którym dyskutujemy przedstawiają nawet wydawałoby sie prosta sprawę ,ale zawsze z o jakimś zabarwieniu ,(czyt, ze wskazaniem) czy sugestią !
Uważam ,ze liczby w ekonomi powinny bronic się same , mam na myśli konkretne ,namacalne dowody , nie wróżbiarstwo!
Odsyłam do danych MF (Ministerstwa Finansów) odnośnie bieżących danych . One są tam podawane co miesiąc regularnie ,natomiast nie znalazłem na tzw portalach ekonomicznych regularnych lub jakichkolwiek odniesień co do danych tam prezentowanych! To tak jakby rozmawiać o pogodzie nie wychodząc z domu ,a sugerując się danymi z portali!
Odsyłam do źródła mojego optymizmu :

http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dzialalnosc/finanse-publiczne/budzet-panstwa/wykonanie-budzetu-panstwa/sprawozdanie-operatywne-miesieczne-z-wykonania-budzetu-panstwa

Tam są dane w formie PDF ale mozna porównać dane z 2015r. z danymi z 2016!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~LD odpowiada ~ot_co

1. PO mam w ... , więc nie mów, że mi ci złodzieje cokolwiek wpoili.
2. Czy uwzględniając Wzrost Krajowy Netto uwzględniasz koszty jego uzyskania w postaci pożyczek zaciąganych przez PiS w większym jeszcze stopniu niż złodziejskie PO i odsetki od nich?? Przecież 500+ jest na kredyt (to powiedział nawet Morawiecki podczas spotkania chyba z pomorskim PiS), czy też koszt ten nie ma znaczenia??
3. Możemy nawet nie patrzeć na PKB bo to statystyka czyli kombinatorstwo, ale o to że ten socjal jest na KREDYT!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~ot_co odpowiada ~LD

Zupełnie nie wiem skąd u Ciebie wiedza o zadłuzaniu kraju ? Owszem rząd sprzedaje obligacje aby zabezpieczyć budżet ,ale hola ,hola gdzie tu niegospodarność albo zadłużanie kraju ? Moze należałoby wcześniej policzyć ?Jestem pewny ,że nawet z pośród byłych pseudo fachowców z poprzednich ekip nic takiego publicznie sie nie wypowie. Nawet Bank Swiatowy zdaje się dwa miesiace temu podając szacowane dane dla Polski obniżając wzrost PKB podawał dług publiczny za 2016 rok na poziomie 26mld zł ? Dziwne ,ze wówczas niktk tego przeczytał!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~LD odpowiada ~ot_co

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlug-Skarbu-Panstwa-dobija-do-900-000-000-000-zlotych-7474353.html

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rzad-szydlo-zwiekszyl-dlug-panstwa-juz-o-72-mld-zl-sierpniu-przyspieszyl-2016-10

Tez chciałbym być optymistą, ale....

! Odpowiedz
0 4 ~ot_co odpowiada ~LD

To własnie przykład manipulacji przez media . Tak zabezpieczał się rząd na przyszłe wydatki! I dziś jest na jakimś minusie 20mld zł ale ostatnie 3 miesiące (wpływy z podatków ) wyjaśnią dlaczego! Podpowiem ,ze ostatnia sprzedaż obligacji dla zabezpieczenia budżetu w 98% odbędzie sie w listopadzie (prawdopodobnie to 30mldzł,zupełnie nie znam szczegółow ) chodzi o to ,ze ta ostatnia sprzedaż obligacji w tym roku! Co to znaczy ? Że w grudniu budżet będzie miał środki na obiecanki:). A też trzeba wiedzieć ,że trzy ostatnie miesiące (zawsze) to dla budżetu najbardziej tłuste ! To z każdego miesiąca co najmniej 26-30 mld zł wpływów do budżetu!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~LD odpowiada ~ot_co

No cóż, pożyjemy to zobaczymy jak się zamknie rok.

! Odpowiedz
0 2 ~ot_co odpowiada ~LD

Tobie i sobie życzę co najlepsze!

! Odpowiedz
4 8 ~NiemożnaWYTRZYMAĆ

12 listopada 2015 Ewa Kopacz podała gabinet do dymisji.Rząd Beaty Szydło pod kierownictwem premier Beaty Szydło powołana i zaprzysiężona przez prezydenta RP Andrzeja Dudę 16 listopada 2015. Jakby nie liczyć rok rządów PiS jeszcze nie minął,ale tak ciężko jeszcze czekać te trzy tygodnie z krytyką .

! Odpowiedz
4 9 ~ot_co

Mam wrażenie ,że portale ekonomiczne(nie tylko w Polsce) są do promowania pewnych grup interesu i nie mają nic wspólnego z przyzwoitością (czyt. obiektywizmem)! Co ciekawe coraz częściej trudniej dokopać do prawdy,wydawałoby sie tak prostej (chociażby kto tu jest właścicielem portalu czy gazety).

! Odpowiedz
7 11 ~FanPROPAGANDYniemiec

Ponoć za trzęsienie ziemi we Włoszech też winien jest Premier Kaczyński i Prawo i Sprawiedliwość.Wystarczy pisać na bankierze tego typu bzdury...a pewna grupa czytelników" łyknie" to... i przypuszczam, że znajdą się ideolodzy....pseudo ekonomiści którzy to doskonale obliczą, uzasadnią a potem ocenią w ankiecie na 6+

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 3 ~abc

Twoim zdaniem wywiady ministra Kowalczyka nie spowodowały spadku inwestycji? Podniesienie kapitały w PGE przez ministra Tchórzewskiego jest uczciwe w stosunku do mniejszościowych akcjonariuszy?


! Odpowiedz
6 8 ~duda67

Państwo które daje wszystko może i wszystko zabrać

! Odpowiedz
3 9 ~Jerry

Państwo POlandia wszystko już zabrało.

! Odpowiedz
13 3 ~rencista

nie popieram pisu mam 640zł renty i to wina Kaczyńskiego że muszę wpier....... ze śmietników

! Odpowiedz
5 13 ~LOLek

Nie bądź Mazgaj. A za czasów PO to gdzie wpier... W Almie?

! Odpowiedz
1 6 ~ed70

Znajdź sobie jakąś pracę, zamiast narzekać. Ja mam podobną rentę i w sumie się cieszę z niej, bo dzięki temu nie muszę płacić ZUS-u prowadząc DG, poza tym kilka stówek z niej mam ekstra co miesiąc.

! Odpowiedz
15 12 ~Tadeusz

Jakim cudem ktoś kto ma chociaż 2 szare komórki jest w stanie dać wicej niz 1 temu koszmarnemu rządowi. Jeszcze nigdy w Polsce nie było tak źle po '89.

! Odpowiedz
18 18 ~Wrocław

To nie jest ocena KODziarzy czy bankierów z Niemiec, tylko zwykłych czytelników bankiera, z których wielu na co dzień prowadzi swoją działalność, a których wiedza ekonomiczna jest znacznie wyższa niż przeciętnego Polaka, co potwierdził ostatnio test wiedzy ekonomicznej na bankierze, gdzie użytkownicy portalu osiągnęli znacznie wyższy wynik niż przeciętny wynik polski czy europejski, a trzeba dodać, że w tym europejskim teście Polacy wypadli najgorzej (test prosty, odpowiedź na kilka pytań z ekonomii)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 ~wiatraczek

Wielu czytelnikow Bankiera to sprzedawcy poliso-lokat,kredytow hipotecznych,brokerzy.....
ogolnie wciskacze uslug.......wiec trudno powiedziec.
Po 8 latach POprzedniego rzadu dalej mamy ZUS do zaplaty I drozyzne.
Moze to zadna zmiana ale poczekajmy 4 lata z podsumowaniami.
Kolejna rzecz,czy Polski portal na ktorym glosujemy nalezy do zagranicznego wlasciciela ????

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 5 ~asd odpowiada ~wiatraczek

Kolejny mądry inaczej, przecież Wrocław napisał, że są to ludzie o większej wiedzy ekonomicznej niż przeciętna w Polsce. Podał na to dowód. Tylko o to chodzi. Ty się spodziewasz, że ktoś znający się na ekonomii wysoko oceni PIS?

! Odpowiedz
0 6 ~cały_ten_blichtr odpowiada ~asd

Ci ludkowie o lepszej pseudo-wiedzy rujnują nasz kraj ,dzięki ich sugestiom mamy 900mld zł długu i 50% udziału w tzw polskiej gospodarce ! To ewidentna zasługa tych pseudo-mądrych!

! Odpowiedz
0 1 ~wiatraczek odpowiada ~asd

sprzedawcy polisolokat, kredytow...znajacy sie na ekonomii ::))
Jestes zabawny

! Odpowiedz
11 12 ~Hairy_Portier

Ekonomiści powinni się posługiwać matematyką jako narzędziem analitycznym i logiką. A ja tu widzę emocje jak u nastolatki. Fakty są takie, że ograniczono złodziejstwo i widać tego efekty na wszystkich wskaźnikach ekonomicznych. I to jest przyczyna przerażenia opozycji. Bo ktoś to złodziejstwo wcześniej tolerował i w nich uczestniczył. Moja ocena to 4+ i to najwyższa ocena ze wszystkich rządów III RP.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 12 ~Bolek

6+dla bankiera za rzetelność. Tylko wasz matecznik Niemcy mogą się z wami równać.

! Odpowiedz
20 6 ~KE

Pozyteczni idioci z PO,KOD,i tego dziwnego pana z haremem dzikich bab to nasze pachołki.Oceniam na 4+.Jak całkowicie wyprzedadzą te państewko na Wisłą,dostaną 6 i namiestnikowskie pałace.

! Odpowiedz
10 12 ~Janprzedruk

Dojna zmiana

Dobry obywatel jest w państwie socjalnym,
Jak krowa w oborze:
Karmiona – nie może żyć „życiem normalnym”,
Lecz przeżuwać może!

Ochraniana wszystko ma pod pysk podane
I jest zaszczepiona.
Żyje, dając mleko, zwierzątko kochane.
A potem? – niech skona!

Szkoda na zgon czekać… Obory włodarze
Pomagają krowie.
W rzeźni kończy żywot. Wszystko idzie w parze
Z ich troską o zdrowie.

O zdrowie krów. Najpierw jest inseminacja.
Pomoc od poczęcia
Obejmuje słuszna z góry regulacja!
Dalej wiek cielęcia.

Szczepienia, badania, karmienie wzorowe –
Wkład wysiłku spory!
(Niech no ktoś zarzuci, że nie dba o krowę
Zarządca obory!)

A kiedy jałówka jałówką przestanie
Być, wtedy wymiona
Czeka regularne z mleka opróżnianie.
Dopóki nie skona…

Krowi miłośnicy doją je na zmiany –
Dobra, dojna zmiana!
Niech tylko przeżuwa zwierzaczek kochany
Do zmierzchu od rana…

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 ~zydozerca

Ocena - jak najszybciej do piachu za rekordy obciachu !

! Odpowiedz
21 21 ~nikt

Tutaj wielcy PISowcy marudza ze KODziarze minusuja. Warto spojrzec troche obiektywnie: kolejne, coraz wieksze zadluzanie Polski (500+) to nie dobra zmiana. Oszukanie wspolwlascicieli spolek SP tez nie, obnizenie wieku emeryt. Tez nie (z punktu widzenia narodu, a nie spoleczenstwa), brak obnizki i uproszczenia podatkow zamiast tego kolejne nowe podatki.. ratowanie gornictwa kolejnym rozdawnictwem to kradziez, repolonizacja bez analizy zyskow i strat to, na razie sie zanosi, zly pomysl. Co jeszcze? Oszolom w MON, wyrzucenie jedynego ministra ktory troche sie stawial, bodaj wlasnie finansow o tym swiadczy, ze jest nie za fajnie, a bedzie tylko gorzej. A powiem szczerze z ta partia wiazalem nadzieje na poczatku

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 17 ~wow

Piszesz coś o zadłużeniu :) Proszę konkretniej ! Bo w/g mnie na koniec roku rząd owszem zadłuży kraj ale jakieś 10mld zł . Następny zarzut to wręcz smieszny ,narzekając ,że pomaga się górnictwu . Śmieszność twego zarzutu polega na tym ,że te górnictwo obecnie zaczyna zarabiać (może opatrzość :) pomogła , bo ceny węgla podskoczyły). A TY pewnie wolałbyś zamknąć kopalnie dać sowite odprawy górnikom (to wszystko też kosztuje nie mało),aby za 2-3lata stanełi w kolejkach po zasiłki? Jeszcze do zarzutu 500+ .Te pieniądze wydane na dzieciaki de facto napędzają gospodarkę .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 ~ot_co

http://wpolityce.pl/gospodarka/313251-na-nic-histeria-opozycji-ekspert-banku-swiatowego-chwali-sytuacje-w-polsce-coraz-lepszy-klimat-dla-biznesu

! Odpowiedz
8 4 ~wujek odpowiada ~wow

jeśli kopalnie zarabiają to dlaczego rocznie do tego syfu dorzucają ciężkie dziesiątki miliardów odpowiedz z waszymi związkami zawodowymi żadna kopalnia nie będzie zarabiać.

! Odpowiedz
1 8 ~wow odpowiada ~wujek

Nieświeży po sobocie ? Rok temu pod naciskiem rządu firmy energetyczne wykupiły składowany węgiel . Czas pokazał ,że tą decyzja trafiono w dziesiątkę . Uratowano tysiące miejsc pracy .Wystarczy spojrzeć na giełdę ,JSW zyskała kilkaset procent w ciagu tego roku, a i firmy energetyczne również na plusach.I nikogo nie zwolniono!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 20 ~Anna

Pogardzam niby polskimi dziennikarzami,którzy w imieniu obcych i za obcą kasę,opluwają polskie władze ku radości Rosjan,Niemców,Francuzów...

! Odpowiedz
16 15 ~nie-oszołom

Jak jesteś fanatykiem PiS - mogłaś wziąć udział w ankiecie, dać wszystkim "6" i podnieść średnią...

! Odpowiedz
9 8 ~edek

Musisz się więcej modlić według planu opatrzność plus, wtedy wszystko się zmieni na plus.

! Odpowiedz
10 6 ~Wrocław

Proszę włączyć rozum i zacząć czytać ze zrozumieniem. To nie dziennikarze oceniali, tylko użytkownicy i czytelnicy portalu. Pani Anno wstyd i hańba nie rozumieć tekstu czytanego!

! Odpowiedz
2 4 ~ot_co odpowiada ~Wrocław

Wstyd to być tak naiwnym :),przy tym pouczać innych. Demokracja na portalu internetowym:) .

! Odpowiedz
6 9 ~zachęcam

"Historia alternatywna: PO wygrało wybory 2015 "

uśmiałem się :) do przeczytania na portalu niezalezna.pl w dziale blogi autor MaSZ

! Odpowiedz
7 14 ~jeszczeNIErok

Chciałbym tylko zwrócić uwagę,że jeszcze nie minął rok rządów PiSu :)Tak wszystkim pilno do oceniania pisiorów ,oczywiście surowego :) że umknął wam taki fakt,że wybory były wprawdzie w październiku,ąle rząd Szydło powstał dopiero w drugiej połowie listopada , nie chce mi się guglać kiedy dokładnie ,ale tak z pamięci to około 20 listopada

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~abc

"Urodziłem się w Małkini w 1937 roku w lipcu. Znaczy, w połowie lipca. Właściwie w drugiej połowie lipca. Dokładnie 17 lipca."

! Odpowiedz
10 9 ~Dżejms

Dobra zmiana będzie wtedy jak pełne podatki będzie płacił obcy a obniżone obywatel. To nasze państwo i nam ma się opłacać. Zagraniczne koncerny jak im się nie będzie opłacać to niech spadają. ami zajmiemy ich miejsce - to oni jakąś tu dobroczynność uprawiają że nie płacą? Następna sprawa to broń - pełen nierejestrowany dostęp - nie jesteśmy podludkami że tylko namaszczone kasty mogą mieć. Kiedy to wreszcie zrozumiemy?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 ~worobuszek

Masz całkowitą rację . Zgodnie z tym rozumowaniem Polacy w GB powinni płacić podwójne podatki a KGHM potrójne w Chile

! Odpowiedz
11 7 ~żelek

Za dojną zmianę najbardziej zapłaci klasa średnia. Dziwią mnie "wysokie" loty Morawieckiego.
Chce zabrać "bogatym" a dać "biednym".

"Bogaty" wg pis-kościół-socjalistów to ktoś kto zarabia 1500ojro miesięcznie.

! Odpowiedz
21 15 ~der

fuhrer i rzesza miała byc 1000 lat a przepadłą po kilku

kaczor i pis sie skończy szybciej niz myślicie

za kobiety aborcję i niepołęnosprawne dzieci niez aleznie od barw po pis sld psl czy inni kocsió ksieza t o mogakazac ale w średniowevczu a nie 21 wieku

pedogfisltwo iżycue ponad stana to typowa sutanna młodi przerobią przez ich samych koscioły na dyskoteki jak w laickeij Francji

oni już są przegeani

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~silvio_gesell

Surowo.

! Odpowiedz
16 10 ~no_tak

wręcz przeciwnie - tak dobra ocena to bonus za to, że to dopiero pierwszy rok dojnej zmiany. Za rok będzie znacznie gorzej.

! Odpowiedz
27 23 ~maciek

Banki i Bankier są w obcych rękach. Ale dwója u was oznacza narażenie się obcym, to jest w sumie pochwała dla Polski

! Odpowiedz
8 7 ~juzek_przez_u

'maciek' też jest w obcych rękach, więc nie można go słuchać (czytać).

! Odpowiedz
21 41 ~lol

2+ na tym portaliku pelnym KODomitow to i tak dobrze:P

! Odpowiedz
22 9 ~ee

Suweren się pisi synu wypowiedział,

! Odpowiedz
18 13 ~Szumaher

Dwójka z plusem, PiS jak najbardziej zasługuje na tak wysoką notę.

! Odpowiedz
30 33 ~TBHNJ

A JAKIEJ OCENA MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO NIEMIECKIM ANTY POLSKIM PORTALU BANKIER.PL . I PEWNIE ZNAJĄC ŻYCIE MODERATOR USUNIE WPIS ,,CHE CHE CHE , CWANIAKI

! Odpowiedz
38 20 ~JP

Ale sie ludzie dali urobic.
Oszusci 500+ wykoncza ten kraj szybciej niz poprzednia banda. Wystarczy spojrzec po ulicy na ta bidote. polska zwija sie w tempie wykladniczym, bida az piszcze dookola a narod zostal perfidnie oszukany. Oszukali z 500+, oszukali z podatkami itd... Teraz podwyzka oplat za wode, niebawem VAT i tak pomalutku az osiagniemy poziom ukrainy... naszych przyjaciol teraz, ktorych sciagaja tu cale miliony, aby wypachac jeszcze wiecej Polakow na zmywaki do angoli...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 23 ~Piotr

Redaktorzy Bankiera.pl, nie bawcie się w politykę i w ankiety o politykach. "Nie idźcie ta droga" jak mawiał nasz prezydent. Bo to prowadzi do niezgody. "A nie ma zgody, na brak zgody" (mawiał jego następca).

! Odpowiedz
23 18 ~olo

Owoce rządów oszustów zaczynają być widoczne poczekajmy jeszcze będzie gorzej już widać to po giełdzie która zamiera, a to jest barometr co będzie za ok pól lub rok.

! Odpowiedz
6 14 ~aaa

moze patrzysz na rosyjski ideks . Popatrz na WIG (polski indeks) - bessa zaczela sie dokladnie kiedy twoi szulerzy dobrali sie do wladzy. Tego niekt nie zaprzeczy ! Wiec nie opowiadaj bzdur.

! Odpowiedz
3 19 ~salma

" Zapytaliśmy Państwa również o to.." - MŻ - te wypociny mów i pisz sobie np. do ferajny z KOD-u i PO na zebraniach partyjnych a nie tu gdzie większość ma swój rozum

! Odpowiedz
1 18 ~hm

Piszesz grabarczyk to dobry minister byl.to nie ten co za jego rzadow stocznie mial przejac szejk z Emiratow ?no tak grabarczyk sie sprawdzil i nie ma juz stoczni .

! Odpowiedz
1 1 ~abc

1) Za stocznie odpowiadał, Grad.
2) Ja nie napisałem, że Grabarczyk był dobry,ale akurat ten jeden problem rozwiązał. Ja nie mam plemiennego podejścia PO/PiS. Dostrzegam pozytywy u ministra Macierewicza: pomysł z OT zerżnęły już Niemcy i Francja.

! Odpowiedz
18 29 ~StanRS

Jakby u władzy była nadal Platforma Oszustów i PSL, to od menażerii na "bankierze" dostaliby o wiele wyższe noty niż PiS, pewnie jakie 4 z plusem. Taki procent kanalii co na portalach finansowych, nie ma chyba nigdzie.

! Odpowiedz
8 10 ~wredny

potwierdzam kwiczą aż miło ! ja dałem najniższą 3 Tchórzowi reszta 5-6 ! a i tak nie pomogło :D

! Odpowiedz
22 24 ~Ada

Wyniki zebrane chyba wsrod KODziarzy. Jezeli ktos nie widzi roznicy jakosciwej miedzy zlodziejami , skorupowanymi, politykami ktorzy dzalaja na szkode interesow panstwa ( jak przyslowowa targowica ) , gdzie byle (formalne) ramie KGB dzala za przyzwoleniem wladz, gdzie byli wspolpracownicy systemu totalitarnego ( kapusie) zasiadaja w radach nadzorczych , wsrod profesorow I sedziow ... Wszyscy widza , oprocz myslacych uczuciowo i powtarzajacych zaslyszane informacje, ze Polska zostala zadluzona na kilkadziesiat Lat , rozbojona na cacy , takze Putin jakby chcial to bylby ze swoja armia w Warszawie w dwa dni ... ale pewnych umyslow zamknietch to nie na roznicy. Rece opadaja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 31 ~Krzych

Jeszcze nikt nigdy w historii Polski nie wydał tyle MILIARDÓw zł i nie nabrał kredytów w tak krótkim czasie. Nie zarobili nawet 200 zl na czysto.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
19 25 ~Ali

Balcerowicz musi wrócić. Ale ludzie Go nie lubią bo mówi, że nie można wydawać więcej niż się zarabia.

! Odpowiedz
4 11 ~hehe

szkoda ze nie byl taki madry jak kraj rozprzedawal na polecenie sorosa i reszty jego panow

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 14 ~caracalantek

na bezrybiu i rak ryba ----> powerpoint minister niech żyje !!!

! Odpowiedz
32 39 ~hm

Te osoby ktore tak szczekaja na ministrow rzadu PiS prosze podac nazwisko ministra rzadu PO ,ktory cos pozytywnego zrobil ja nie znalazlem

! Odpowiedz
16 11 ~abc

Grabarczyk: wprowadził ustawę, dzięki której spór o wysokość odszkodowania przestał blokować budowę dróg. Dzięki, której zniknął domek na Powstańców Śląskich.

Problem z drugą zmianą II jest taki, że pani premier Zyta Gilowska przeporwadziła reformy, które umożliwiły najszybszy wzrost PKB w V4 i uniknięcie kryzysu w 2009 r. A obecnie Minister Kowalczyk usiłuje ją odwrócić.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 ~marcin475768

nie ma co porównywać PIS do PO ale oceniać po prostu. Zapomnijmy w końcu o tym porównywaniu to do niczego nie prowadzi.

! Odpowiedz
8 7 ~wtk

trolle szczekaja na wynki ankiet bo nikt nie pomyslal by zaplacic im za glosowanie - wyniki ankiety to dosc dobitnie pokazuja

! Odpowiedz
34 31 ~Polo

he,he, PO nakazało wszystkim towarzyszom klikać na ankietę na bankierze.... no i efekt jaki jest każdy widzi. Prawie jak z tvn.

! Odpowiedz
26 31 ~TP

W zasadzie pierwszy rząd, który próbuje przewartościować zasady panujące w tym grajdołku. Pomyśleć tylko co by było jakby po 89r. Ci ludzie mieli władzę przez conajmniej dwie kadencje. Myślę, że bylibyśmy w zupełnie innym miejscu niż teraz ...

! Odpowiedz
8 22 ~TP2

...pytanie czy w lepszym, a jeżeli tak to pod jakim względem?

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 11 ~realista

Zgadzam się, bylibyśmy w innym miejscu. Tak pomiędzy Grecją i Wenezuelą.

! Odpowiedz
6 7 ~ważnaOsoba

Mnie nikt nie pytał. Przypadek? W każdym razie stawiam 61

! Odpowiedz
28 28 ~ww

Ludzie z 500 PLN sprzedali swoją godność .

! Odpowiedz
20 22 ~mylisz_się

oni nigdy ani godności ani madrości nie mieli

! Odpowiedz
12 22 ~trym

A ty za brak złodziejstwo i brak honoru ekipy tuska sprzedałeś swoją wolność i niezależność

! Odpowiedz
10 20 ~Noe

Dopuszczający+ ?
To by się zgadzało, zostali dopuszczeni do władzy.

! Odpowiedz
10 21 ~Obywatel

8 Dałem jako 1, a 10 jako 2. Średnia wypadło przeciwnie. Podatki tak nisko a Morawiecki nr jeden!!! Przecież jak nie będzie klasy średniej, a oni wprowadzą plan Morawieckiego,to nie będzie wyjscie, wszyscy będziemy pracować w państwowych firmach. To będzie Komunizm 2.0!

! Odpowiedz
34 30 ~zydozerca

najlepszy po dudzie w dawaniu d...
Rząd miernot,zdrajców i sprzedajnych kreatur-najgorszy z dotychczasowych

! Odpowiedz
10 5 ~masz_rację

najgorszy z dotychczasowych ale tych od 1945r.

! Odpowiedz
33 32 ~smutnebardzoniestety

Najgorszy rząd od czasów Bieruta, nawet Gierkowi do pięt nie dorastają. A obciach międzynarodowy to prawdziwy dramat!

! Odpowiedz
3 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 6 ~oejdg odpowiada (usunięty)

niby po co miałby twoją babcię odwiedzać ?

! Odpowiedz
2 6 ~pytanie

a to nieprawda że Putin kupił od Egipcjan Mistrale za 1 dolca?

! Odpowiedz
9 14 ~tec

A gdzie byłeś przez 8 lat nierządów tych zdrajców z po

! Odpowiedz
10 2 ~xD

chłopczyku nie wiesz o czym piszesz

! Odpowiedz
10 13 ~Bieniek

Haha.dobre czerwone trole sobie podpisały. Brawo!! :)

! Odpowiedz
4 8 ~RokNieWyrok

prawda w oczy kole ?

! Odpowiedz
17 19 ~Szak

Ankieta nigdy nie jest odzwierciedleniem włożonej pracy przez przedstawicieli rządu
Beaty Szydło np: nie wspomniano o roli Elżbiety Rafalskiej, Anny Streżyńskiej. Minister Paweł
Szałamacha swoją pracę wykonał również uczciwie. Mariusz Błaszczak przy tylu marszach
protestacyjnych zapisuje się również bardzo pozytywnie. A Minister Antoni Macierewicz - Patriota roku. Przy takiej opozycji krajowej i zagranicznej - czwórka z +

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 13 ~pa

Streżyńska jest chyba jedynym członkiem tego rządu, którego oceniam naprawdę pozytywnie. Co do "odzwierciedlenia wkładanej pracy" to nie za bardzo wiem, o co Ci chodzi - tutaj nie jest oceniana pracowitość, tylko efekty działań. Pracowity szkodnik jest gorszy od leniwego.

! Odpowiedz
17 22 ~pa odpowiada ~pa

P.S. I mimo generalnie negatywnej opinii, ten rząd w całości jest i tak lepszy, niż cokolwiek, co wypełzło z PO-PSL. I to dopiero pokazuje skalę dramatu naszego kraju.

! Odpowiedz
8 17 ~papapa odpowiada ~pa

"I tak lepszy niż PO" - odpowiedź na każde pytanie.

! Odpowiedz
9 3 ~pa odpowiada ~papapa

Dla kogoś, kto nie posiadł zdolności czytania na pewno.

! Odpowiedz
7 16 ~pa

"Najlepszy" nie zasłużył nawet na tróję. Prymus wręcz.

! Odpowiedz
1 7 ~abc

Ankieta powinna obejmować wszystkich ministrów, zaś reformy też powinny być oceniane według skali 1-5.

! Odpowiedz
11 14 ~picro

Morawiecki chyba za opowiadanie bajek ma takie wysokie noty. Może po prostu była taka kategoria w tej ankietce?

! Odpowiedz
30 27 ~ww

Jak ich widzę to się wstydzę. I nigdy nie przypuszczałem, ze po 25 latach wolnej polski państwowe media będą znowu kłamać.

! Odpowiedz
7 21 ~ehhh

media zawsze kłamały, kłamią i będą kłamać. to jest przecież oczywiste

! Odpowiedz
4 8 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 12 ~awa

idź i włącz sobie kuwa TVN tam sama prawda buhahahahahahha

! Odpowiedz
5 5 ~hehehe odpowiada ~awa

całą dobę

! Odpowiedz
26 21 ~cedrik

Socjalista Morawiecki na pierwszym miejsce? Trochę skandal, chociaż z drugiej strony reszta rządu jest tyle samo warta co on...

! Odpowiedz
15 32 ~wyborcaPIS

znów brutalny atak opozycji na rząd DOBREJ ZMIANY, ale już wkrótce się to zmieni po repolonizacji wszystkich mediów w POLSCE

! Odpowiedz
10 28 ~greg

jeśli 2,5 po roku to co powinna dostać Platforma za 8 lat dożywocie?

! Odpowiedz
18 27 ~cedrik

Doprawdy nie wiem skąd się bierze mit, że polskość mediów ma jakiekolwiek znaczenie dla rzetelności podawanych informacji. Gazeta Wyborcza należy do koncernu jak najbardziej polskiego. Tak samo TVN (jeszcze do bardzo niedawna). Mimo to zarówno GW jak i TVN regularnie zdobywają od internautów statuetki "Złotego Goebbelsa" za wyrafinowaną manipulację, selektywność i nieobiektywność.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 7 ~David odpowiada ~cedrik

O TVP już nie wspominając.

! Odpowiedz
0 1 ~iii odpowiada ~cedrik

https://www.bankier.pl/forum/temat_nagrody-zlotego-goebbelsa-2016-rozdane,20153215.html

https://pl-pl.facebook.com/NagrodaZlotegoGoebbelsa/

! Odpowiedz
0 2 ~rada odpowiada ~cedrik

polskiego ? bracie doucz sie , a pozniej pisz komentarze !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil