Rodzina Millerów pozywa Ringier Axel Springer

Przeprosin na pierwszej stronie "Faktu" oraz w sumie 1,5 miliona złotych zadośćuczynienia od wydawnictwa Ringier Axel Springer za wyrządzoną krzywdę żąda były premier Leszek Miller wraz rodziną swoją żoną Aleksandrą i wnuczką Moniką.

Rodzina Millerów pozywa Ringier Axel Springer
Rodzina Millerów pozywa Ringier Axel Springer (fot. Tomasz Hamrat / FORUM)

Pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko wydawnictwu Ringier Axel Springer w związku z artykułem opublikowanym w dzienniku "Fakt" na temat śmierci syna Millera został złożony w czwartek w Sądzie Okręgowy w Warszawie - poinformował PAP mecenas Artur Wdowczyk, który z Karolem Świątkowskim reprezentują rodzinę Millerów.

Przeprosiny mają mieć format A4, czyli zajmować całą pierwszą stronę gazety. Dziennik "Fakt" ma przeprosić każdą osobę oddzielnie - Leszka, Aleksandrę i Monikę Millerów. Przeprosiny dla każdego z nich mają być publikowane na jedynce przez dwa dni. Oznacza to, że gazeta musiałaby drukować je w 6 kolejnych wydaniach. Poza tym każda z pozywających osób żąda od wydawnictwa po 500 tysięcy złotych, czyli w sumie 1,5 miliona złotych odszkodowania.

1 września tego roku w "Fakcie" ukazał się artykuł zatytułowany "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". Napisano w nim, że "depresja, problem z alkoholem i rozpad małżeństwa zabiły jedynego syna Leszka Millera". Publikacja spotkała się z falą krytyki w mediach i zaowocowała rezygnacją redaktora naczelnego dziennika Fakt, Roberta Felusia, przyjętą przez zarząd Ringier Axel Springer Polska.

Leszek Miller jr. zmarł 27 sierpnia. Prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował wówczas PAP, że wstępne ustalenia wskazują na to, że syn byłego premiera popełnił samobójstwo. Artykuł ukazał się w Fakcie - 1 września w dniu pogrzebu.

Robert Feluś w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze przeprosił byłego premiera, jego rodzinę i czytelników "za treść i formę publikacji". "Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza. To nie powinno się było wydarzyć" - napisał.

bii/ jbp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 wwff

Dziennikarze mienią się czwartą władzą, tylko że władza pochodzi od ludzi. Kto głosował na dziennikarzy? Nie zauważyłem, a chodzę na wszystkie wybory.

! Odpowiedz
3 16 and00

Miller nie Miller, żal człowieka, tylko czemu o samobójstwie w sumie nie znanego szerzej faceta pisali wszędzie przez tydzień?

! Odpowiedz
7 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne