REKLAMA
PIT 2023

Amerykański broker wkracza do Europy. Na razie z kryptowalutami

Michał Misiura2023-12-07 09:25redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-12-07 09:25

Popularny broker internetowy z USA wkroczył do Europy. Na razie jednak tylko na rynku kryptowalut. Robinhood ogłosił uruchomienie aplikacji do bezprowizyjnego handlu bitcoinem i 25 innymi cyfrowymi aktywami dla mieszkańców Unii Europejskiej.

Amerykański broker wkracza do Europy. Na razie z kryptowalutami
Amerykański broker wkracza do Europy. Na razie z kryptowalutami
fot. ORION PRODUCTION / / Shutterstock

W czwartek 7 grudnia Robinhood ogłosił uruchomienie nowej aplikacji dedykowanej mieszkańcom Unii Europejskiej. W swoim poście na blogu broker napisał, że będzie to pierwsza platforma do handlu kryptowalutami płacąca klientom co miesiąc procent od ich wolumenu transakcji. Wypłaty mają odbywać się w bitcoinie. Nie wiemy, ile będą wynosić dokładnie.

Nowa aplikacja dla mieszkańców UE pojawia się tydzień po ogłoszeniu przez Robinhooda rozpoczęcia świadczenia usług maklerskich w Wielkiej Brytanii. Korzystający z nich klienci mają możliwość prowadzenia całodobowego handlu akcjami wybranych amerykańskich spółek. Broker planuje międzynarodową ekspansję i w przyszłości jego podstawowa aplikacja tradingowa trafi też prawdopodobnie na europejski rynek.

Robinhood Crypto chwali się, że średnie koszty ponoszone podczas kupna kryptowalut przez jego użytkowników będą najniższe na rynku. Na swojej stronie przedstawił kalkulator porównujący własną aplikację z kilkoma konkurentami, m.in. giełdami Binance, Kraken i Coinbase. W odróżnieniu od nich klienci Robinhooda nie mają jednak na ten moment możliwości przenoszenia kryptowalut poza platformę do prywatnych portfeli. Broker zapowiada, że uruchomi taką opcję w przyszłości.

Robinhood Crypto - porównanie kosztów na stronie brokera (Robinhood)

Na platformie będzie można handlować ponad 25 popularnymi kryptowalutami. W tym bitcoinem, ethereum czy solaną. Aplikacja Robinhood Crypto jest dostępna dla użytkowników systemów iOS i Android będących obywatelami Unii Europejskiej, którzy ukończyli 18. rok życia.

W ramach promocji broker oferuje aktualnie nagrodę do 1 bitcoina osobom, które zarejestrują się w aplikacji lub będąc jej klientami polecą ją znajomym. Robinhood zaznacza jednak, że 98% zakwalifikowanych otrzymuje 10-20 euro w BTC.

- Wierzymy, że kryptowaluty stanowią ramy finansowe na przyszłość i że odgrywają znaczącą rolę w naszej misji demokratyzacji finansów dla wszystkich. Z tego powodu cieszymy się, że możemy rozszerzyć handel kryptowalutami na klientów w całej UE, umożliwiając im bezpieczny zakup i sprzedaż swoich ulubionych tokenów – powiedział Johann Kerbrat, dyrektor generalny Robinhood Crypto. - Unia Europejska opracowała jedną z najbardziej kompleksowych polityk na świecie w zakresie regulacji aktywów kryptograficznych, dlatego wybraliśmy ten region jako podstawę planów międzynarodowej ekspansji Robinhood Crypto.

Spółka odpowiedzialna za obsługę aplikacji Robinhood Crypto w UE została zarejestrowana na Litwie. Nasz sąsiad nie ma wciąż kompleksowych ram prawnych dotyczących kryptowalut, ale pokonuje na tym polu większość europejskich państw, ze spójnym systemem licencjonowania firm zajmujących się wymianą oraz przechowywaniem wirtualnych aktywów.

Bankier.pl

Robinhood to broker, którego udziałem w ostatnich latach stało się wiele kontrowersji. Organy regulacyjne w USA i Wielkiej Brytanii wskazywały, że jego aplikacji przypominająca grę, może zachęcać do nadmiernego i nieostrożnego tradingu. Poddawany dyskusjom był również sam model działalności spółki. Udowodniono bowiem, że duża część jej zysków pochodziła z tzw. płatności za przepływ zleceń do zewnętrznych firm.

W USA toczy się również sprawa wytoczona spółce przez klientów, którzy uważają, że broker ukrywał rzeczywisty koszt transakcji, reklamując je jako wolne od prowizji. Chodzi tu o koszty naliczane przez podmioty, które realizowały zlecenia przekazywane przez Robinhood.

Źródło:
Michał Misiura
Michał Misiura
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki w Bankier.pl. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Inwestowaniem zainteresował się podczas studiów. Zaczynał pisząc o rynku forex i kryptowalutach, żeby z czasem przenieść się na giełdę. W Bankier.pl śledzi produkty dla inwestorów i opisuje wydarzenia na rynkach kapitałowych.

Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (11)

dodaj komentarz
jaroslawzbigniew
Chyba brakuje frajerów na kupno crypto? To zaczynają wciskać ten kit ulicy.
inwestor.pl
Wall Street nie ma komu sprzedać, więc za kilka miesięcy w okresie halvingu Bitcoina będą wykupować reklamy naganiające.
inwestor.pl
Bezprowizyjne? A z czego oni opłacają pracowników, programistów aplikacji, prąd i reklamę?
qtwontbefun
sprzedaja order flow, pożyczają pieniadze traderom - margin trading itp.
inwestor.pl odpowiada qtwontbefun
Prowizja, zgodnie z definicją, to opłata, która jest naliczana i pobierana za świadczenie usług lub sprzedaż produktów.
serdeli1
Placą krypto-podlasiakami, ktore maja pokrycie w 1:1 w wysokojakosciowych ziemniaczanych bulwach.
zoomek
http://nowedigital.pl/2023/12/05/wyrzucenie-kryptowalut-ze-swiata-finansow-nie-jest-najlepszym-rozwiazaniem-mowi-prezes-banku-centralnego-brazylii-roberto-campos-neto/
"Prezes Banku Centralnego Brazylii, Roberto Campos Neto powiedział we wtorek, że samo uniemożliwienie kryptowalutom stania się częścią systemu finansowego
http://nowedigital.pl/2023/12/05/wyrzucenie-kryptowalut-ze-swiata-finansow-nie-jest-najlepszym-rozwiazaniem-mowi-prezes-banku-centralnego-brazylii-roberto-campos-neto/
"Prezes Banku Centralnego Brazylii, Roberto Campos Neto powiedział we wtorek, że samo uniemożliwienie kryptowalutom stania się częścią systemu finansowego nie jest najlepszym rozwiązaniem dla organów regulacyjnych i nadzorczych na całym świecie.
...
Według niego lepszym rozwiązaniem niż zakazanie istnienia tych aktywów jest próba zrozumienia, jak działa ten rynek i przybliżenie go światu finansów. „Nasza CBDC (cyfrowa waluta banku centralnego) jest na to sposobem, próbą połączenia wszystkiego w jedną całość” – powiedział Roberto Campos Neto.
Według Roberto Camposa Neto, jeżeli sektor o dużej zdolności nabywczej zostanie wykluczony, a nie zostanie uregulowany będzie to miało wpływ na segmenty, które są regulowane, ponieważ przepływy finansowe komunikują się. „Jest to rynek, który rozwinął się bardzo szybko i popełnił pewne grzechy, które my w świecie finansów już przezwyciężyliśmy” – powiedział Roberto Campos Neto."
..
To wszystko jest system bestii.
Tylko fizyczne aktywa nie wpięte w sieć bestii dają wolność.
Myślcie!
zoomek
Krypto - żart w samej nazwie.
To szpieg przez net, to jest wprost niewyobrażalne jak można ludzi duraczyć.
"Krypto anonimowe jak kabała chciała."
https://www.bitchute.com/video/armbDoAmncZ0/
"Korpo$cierwo z krypto$cierwo"
https://www.bitchute.com/video/iYAeBYqPoZCt/
filmiki po półtorej minuty
interior221
Bez możliwości wypłaty na zewnętrzny portfel. LOL. Nie dzięki.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki