Robią biznes na jajach. Wymyślili Kurkę Wolną

Marka Kurka Wolna wyróżnia się pomysłami w mediach społecznościowych. Kto kieruje tymi działaniami? 

Kurka Wolna to marka wyjątkowa w swojej kategorii – zarówno pod względem brandingu, jak i wyboru wykorzystania kanałów komunikacji.


(Facebook)

W trudnym segmencie powstał klasyczny “lovebrand”, czyli marka, która budzi sympatię i gromadzi wokół siebie sprzyjającą jej społeczność. Co ważne, doskonale sprawdza się w środowisku internetowym.

W ciągu roku Kurce Wolnej udało się porozmawiać z ponad 8000 potencjalnych konsumentów, zaangażować 27% z nich (jeden z największych współczynników zaangażowanych na Facebooku) i przeczytać aż 877 komentarzy swoich fanów. A warto wspomnieć, że Kurka Wolna dopiero rozpoczyna swój marsz po serca internautów. Za wszystkie działania marketingowe odpowiada agencja Havas Worlwide Warsaw.

Polskie Fermy Grupa Producentów Sp. z o.o. (fot. Polskie Fermy Grupa Producentów Sp. z o.o. / )

Gdzie w Polsce dostępne są same produkty?

Jaja Kurki Wolnej dostępne są w wiodących sieciach handlowych takich jak Tesco, Real/Auchan, Makro, Freshmarket i wielu innych. Obecne są w ponad 2000 marketów. 

Jakie są wyniki sprzedaży?

Od momentu wprowadzenia marki Kurka Wolna na rynek, czyli w okresie ostatniego roku zanotowaliśmy bardzo znaczący wzrost sprzedaży jaj z wolnego wybiegu. Sprzedaż wzrosła kilkukrotnie.  


To znaczy, że obserwujecie rosnące zainteresowanie jajami od kur z wolnego wybiegu? Świadomość społeczna w tym zakresie również wzrasta?

Tak, z każdym  rokiem można zaobserwować stały wzrost udziału sprzedaży jaj z wolnego wybiegu w sprzedaży wszystkich jaj. Wiąże się to z rosnącą świadomością społeczną oraz poszukiwaniem produktów zachowujących wyższy standard dobrostanu zwierząt.

Na czym polega w Polsce chów ekologiczny?

W chowie ekologicznym kury posiadają dostęp do wybiegu, kura żyje w swobodnych warunkach, a dodatkowo kury są karmione paszą ekologiczną. 

Jaja z wolnego wybiegu wymagają więc prawdopodobnie większych inwestycji. Na co potrzebne są środki?

Tak, jaja z chowu na wolnym wybiegu wymagają dużych inwestycji związanych z wysokimi wymaganiami, jeśli chodzi o powierzchnię przeznaczoną na wolny wybieg dla kur. Dodatkowo, kury z chowu na wolnym wybiegu są hodowane w małych stadach, co powoduje wzrost kosztów produkcji, a możliwość swobodnego przemieszczania się kur powoduje, że kury potrzebują większej ilości paszy. 

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Grzegorz Marynowicz

Grzegorz Marynowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~WKO

Pewnych produktów nigdy nie będzie w super/hipermarketach bo musiały by kosztować krocie( marża,podatki,koszty itp). Prawdziwe jajko z małego stadka(100-200) szt) można kupić na wsi od 0,80 zł/szt. Jest to dla gospodyni i tak symboliczna opłata bo miesięczny dochód netto jaki może otrzymać to 200-300 zł, oczywiście przy swoich paszach(jęczmień, pszenżyto, pszenica, kukurydza) plus świeże pasze zielone (nie tylko trawka !!!) których nie znajdziecie w przemysłowym chowie. Nie dajcie się mamić reklamom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 9 ~rrr

Śmiać mi się chce z tego wszystkiego;. Głupek wszystko kupi, byle dobra reklama była. Jaka jest różnica pomiędzy jeleniem urodzonym w ZOO, a na Sawannie? Zawsze ma cztery nogi i głowę oraz kitę.

! Odpowiedz
4 23 ~akkkkkkkkk

Tu nie chodzi o reklamę a o sposób traktowania zwierząt. .......

! Odpowiedz
0 2 ~Sever

Pomiędzy wolierą a klatką jest niewielka różnica, dla kury taka że może poprzeciskać się pomiędzy innymi po parę metrów w każdą stronę. Ja jaja kupuje tylko na wsi.

! Odpowiedz
2 6 ~plazowicz odpowiada ~Sever

Człowiek przygnieciony czymś, zakleszczony umiera w wyniku chemicznego samobójstwa. Wewnętrznie uwalniaja się toksyny, które skracają cierpienie... Tak samo ludzie siedzący całe życie za biurkiem są statystycznie dużo bardziej podatni na zejście niż inni, aktywni fizycznie. Kto ma rozum niech wnioski wyciągnie sobie sam.

! Odpowiedz
2 1 ~ciekawy

A czym się różni leming od Talibana?

! Odpowiedz
0 1 ~szefuf odpowiada ~ciekawy

Talibana nie stać na "eko-żywność" :P Ale jak się pomodli, to mu i plastykowe jajko nie zaszkodzi ;)

! Odpowiedz
0 7 ~Grzechu_comeback

100/100 za pomysł wdrożenia produktu pod nazwą.... jajko :)Oby producenci jaj nie byli dojeni jak ci produkujący mleko od krów wolno chodzących.... W skupie już poniżej 1,2PLN za litr...

! Odpowiedz
2 18 ~Bajka

Pojęcie 'wolny wybieg' na skalę przemysłową nie istnieje. Wolny wybieg to wiocha, pani gospodyni, łączka, trawka, powietrze i przestrzeń.

! Odpowiedz
0 3 ~Grzechu_comeback

każda przestrzeń, z natury rzeczy, jest ograniczona. W związku z tym trawki może nie starczyć dla liczniejszego niż 3 sztuki stadka. Na dodatek może przylecieć gołąb, który KICHNIE i... po stadku :(. Kury to nie łowce, kto chce na nich zarobić musi to robić z głową. Z drugiej strony trzymanie kury ściśniętej w klatce i karmienie jej jakimiś za przeproszeniem sterydami to przegięcie w 2gą stronę,Można znaleźć złoty środek a produkcja ZDROWEJ żywności to ŻYŁA ZŁOTA- coraz liczniejsze diagnozy nowotworowe to nie tylko spadek po pijackiej imprezie w okupowanym przez ruskich Czarnobylu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne