REKLAMA

Roberto Matteucci dyrektorem generalnym Stellantis w Polsce

2021-03-25 14:02
publikacja
2021-03-25 14:02
Roberto Matteucci dyrektorem generalnym Stellantis w Polsce
Roberto Matteucci dyrektorem generalnym Stellantis w Polsce
/ Materiały dla mediów

Roberto Matteucci został dyrektorem generalnym Stellantis w Polsce – podała w czwartek grupa, w której łączą działalność dotychczasowe koncerny FCA i PSA.

Jak uściślono w czwartkowym komunikacie Stellantis, Mateucci ma odpowiadać za działalność handlową firmy oraz wszystkie marki należące do grupy.

Z komunikatu wynika, że Matteucci, absolwent wydziału ekonomii uniwersytetu LUISS w Rzymie rozpoczął karierę w 1988 r. w firmie Ford, przechodząc w 1996 r. do General Motors, gdzie m.in. w 2008 r. został dyrektorem generalnym General Motors Italy. Od października 2018 r. był wiceprezesem ds. rozwoju sieci dealerskiej Groupe PSA, a od marca 2020 r. dyrektorem generalnym Groupe PSA w Polsce.

Na początku br. akcjonariusze włosko-amerykańskiego FCA oraz francuskiego PSA wyrazili zgodę na połączenie obu koncernów. Nowa grupa o nazwie Stellantis zajęła czwarte miejsce wśród największych na świecie producentów samochodów.

Do koncernu Stellantis należy m.in. fabryka Fiat Chrysler Automobiles w Tychach, która 22 marca br. informowała o wyprodukowaniu 2,5-milionowego egzemplarza Fiata 500, trafiającego od 14 lat do odbiorców w ponad stu krajach świata.

W końcu ub. roku koncern FCA (obecnie, w wyniku połączenia z PSA - Stellantis) ogłosił program inwestycji w tyskiej fabryce. Ma ona wytwarzać nowe, hybrydowe i elektryczne samochody marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo. Seryjna produkcja pierwszego z trzech nowych modeli ma rozpocząć się w drugiej połowie 2022 r.(PAP)

autor: Mateusz Babak

mtb/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki