Robert Kubica kierowcą rezerwowym Williamsa

Zespół Williamsa już oficjalnie ogłosił skład na przyszły sezon wyścigów Formuły 1. Duet kierowców wyścigowych stanowili będą Lance Stroll i Siergiej Sirotkin. Robert Kubica będzie natomiast pełnił funkcję kierowcy rezerwowego i rozwojowego.

(FORUM)

Według zapowiedzi Williamsa Kubica ma mieć szczególnie ważną rolę w przedsezonowych przygotowaniach w Barcelonie oraz testach przeprowadzanych w trakcie sezonu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do zespołu Williamsa. Fizycznie czuję się lepiej niż kiedykolwiek, ale wymagało to ode mnie dużo pracy, więc chciałbym podziękować zespołowi za danie szansy i zaufanie, które pozwoliły mi wrócić do Formuły 1. Moim głównym celem pozostaje powrót do wyścigów i to kolejny, ważny krok w tym kierunku - powiedział Robert Kubica.

O wybraniu Sirotkina miał zadecydować test opon w Abu Zabi, nie jest jednak tajemnicą, że duże znaczenie miał też aspekt finansowy - według różnych źródeł to właśnie Sirotkinowi udało się zebrać większy budżet, który miał ostatecznie przekonać Williamsa do jego kandydatury. Już na początku tego roku Flavio Briatore, były dyrektor zespołów Benetton i Renault, twierdził, że Kubica nie ma szans ze względu na kryteria finansowe. Według jego informacji, Kubica był w stanie zagwarantować środki finansowe w wysokości 7-10 milionów funtów, w przypadku Rosjanina miało to być 20 milionów funtów.

Dołączenie do zespołu Williamsa, oznacza dla Kubicy oficjalny powrót do Formuły 1 - 7 lat po wypadku podczas włoskiego rajdu Ronde di Andora.

Sezon wyścigów Formuły 1 rozpocznie się 25 marca Grand Prix Australii.

JK

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Przeczytaj więcej na temat: Motoryzacja

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl