REKLAMA
PIT 2023

Rewolucja w urzędach. PiS chce przejąć służbę cywilną

2015-12-09 04:30
publikacja
2015-12-09 04:30

Stanowiska stracą wszyscy dyrektorzy i ich zastępcy w ministerstwach, urzędach wojewódzkich oraz innych instytucjach podległych rządowi - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", który dotarł do rządowego projektu nowelizacji ustawy o służbie cywilnej.

fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Ministrowie, wojewodowie i szefowie urzędów wchodzących w skład administracji rządowej zawsze narzekali - bez względu na przynależność partyjną - że nie mają realnego wpływu na dobór dyrektorów i ich zastępców w departamentach i biurach.

Rząd Beaty Szydło chce rozwiązać ten problem. Nad projektem noweli ustawy o służbie cywilnej pracuje sekretarz Rady Ministrów Jolanta Rusiniak.

Jak wskazuje "DGP", projekt można podsumować jednym wyrażeniem: trzęsienie ziemi. I to o dużej sile rażenia, bo dotyczy 1,6 tys. stanowisk kierowniczych w administracji rządowej.

PiS planuje, że ustawa wejdzie w życie najpóźniej w marcu 2016 r. Jej projekt trafi do Sejmu jeszcze w tym roku - zapowiada dziennik. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (136)

dodaj komentarz
~popieram
W świętokrzyskim zielone ludziki z peesela się chyba zapłaczą :)
~johnny
ostre ciecie to jedyny sposob by stare kliki rozwalic. do dzisiaj bezprwnie zajmuja stanowiska w spolkach skarby panstwa potomkowie kcykow. wiem co mowie mam dokumenty w reku i przekaze nowym ekipom.
~Psychiatra
Przekaż nowemu lekarzowi.
~spostrzegawczy
Ale dziwy tak jakby za poprzednich rządów było inaczej.
~Wykluczony
Za czasów panowania jego brata w Warszawie tak właśnie zaczynała się historia bezpardowej walki z "cieniem" szkód do dzisiaj nikt nie policzył bo kara strofa dla wychowany ludzi zamknęła pewien etap rozliczeń. Teraz wracamy i historia dalej się kołem toczy.
~ccs
kolejny mega kosztowny i bardzo szkodliwy pomysł ... rozwalenie służby cywilnej tworzonej przez lata ... nowa dewiza rządu to zdaje się: po nas choćby potop ...
~nowoczesny
Odpolitycznic ARiMR MSZ i ambasady.

Oddać etaty i miejsca pracy obywatelom a nie kolesiom PO i PSL
~aweri
bardzo dobrze,siedzai pierdzawstołki zanaszepieniądze dyretkory ebane,pięknie popieram wszelkie inicjatywy zamykania etatów zbędnych
~zzz
Chyba wymiany, bo nikt nie mówił o zamknięciu.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki