REKLAMA
Tour de spółki

Rewolucja maturalna według PiS

2007-11-16 06:33
publikacja
2007-11-16 06:33
Na odchodnym minister edukacji Ryszard Legutko proponuje rewolucję w maturze i dopuszczaniu podręczników do szkół - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Projekt Legutki pojawił się wczoraj na stronie internetowej MEN. Urzędniczy musieli pracować nad nim w pośpiechu, bo nie został opatrzony zwyczajowym uzasadnieniem ani nazwami recenzujących go instytucji -czytamy w "Gazecie".

Matura z polskiego miałaby się składać z wypracowania, gdzie wszyscy uczniowie musieliby wybrać jeden z pięciu tematów oraz testu dla chętnych. Matura składałaby się również z części ustnej: uczniowie odpowiadaliby na pytania z literatury i wiedzy o języku. Obecnie maturzyści muszą rozwiązać test, napisać krótkie wypracowanie oraz przedstawić ustną prezentację na wybrany temat.

To nie wszystkie propozycje odchodzącego ministra. W internecie pojawił się też projekt rozporządzenia o zasadach dopuszczania podręczników szkolnych. Propozycja ministra utajnia nazwiska recenzentów książek oraz dopisuje do listy recenzentów IPN - czytamy w "Gazecie".

Zdaniem Krystyny Szumilas, posłanki PO i najprawdopodobniej wiceministra edukacji, to kiepski pomysł by minister wrzucał ostatniego dnia do internetu niedopracowane projekty.

"Gazeta Wyborcza"/as/Siekaj
Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki