Revolut wprowadza oprocentowane rachunki

Brytyjscy użytkownicy usługi Revolut będą mogli korzystać z atrakcyjnie oprocentowanych rachunków oszczędnościowych. Firma zaoferuje tę opcję wspólnie z jednym z lokalnych banków, a w pierwszej kolejności nowość trafi do klientów płatnych pakietów.

Niemal dwa lata temu Revolut wprowadził funkcję, która miała pełnić rolę odpowiednika bankowego rachunku oszczędnościowego połączonego z mechanizmem automatycznego odkładania rezerw. Pod nazwą Vaults (w polskiej wersji - sejfy) kryją się wydzielone subkonta, na które wpływać mogą środki z zaokrągleń przy płatnościach kartą lub pieniądze ze zdefiniowanych wcześniej regularnych zasileń.

(Bankier.pl)

Sejfy Revoluta miały do tej pory poważną wadę - nie były oprocentowane. W momencie wprowadzania tej funkcji firma nie posiadała jeszcze licencji bankowej i nie mogła zaproponować klientom depozytów objętych systemem gwarancji. Wprawdzie przeszkoda prawna znikła jakiś czas temu (Revolut posiada już odpowiednie zezwolenie wydane na Litwie), ale fintech nadal działa w oparciu o licencję instytucji pieniądza elektronicznego.

Jak informuje serwis Finextra, Revolut zaproponował właśnie brytyjskim użytkownikom wersji premium swojego pakietu łatwy dostęp do oprocentowanych rachunków oszczędnościowych. Istniejące sejfy można przekształcić w sejfy oszczędnościowe, na których od salda naliczane będą odsetki. Stawka to 1,35 proc., a usługę dostarcza Paragon Bank, instytucja działająca w Wielkiej Brytanii od 1985 roku i uczestnicząca w systemie gwarantowania depozytów FSCS (do 85 tys. funtów na klienta).

Brak oprocentowania środków zgromadzonych w "portmonetce" Revolut to jeden z zaledwie kilku elementów różniących dziś ofertę fintechu od propozycji podsuwanych przez banki aktywne na rynku detalicznym. Przypomnijmy, że użytkownicy usługi mogą prowadzić wiele "przegródek" w różnych walutach, korzystać z karty płatniczej, inwestować w kryptowaluty i akcje oraz kupować ubezpieczenia z poziomu aplikacji mobilnej. 

MK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ker

Też dostałem link do nowej promocji REVOLUT 15 zł z darmową kartą, zapraszam do rejestracji z mojego linka.
https://revolut.com/referral/michaj9j6!E04214

! Odpowiedz
11 10 forfun

gdy zażądali przesłania skanu dowodu zaprzestałem używania

! Odpowiedz
40 8 edab

Ostatnio Revolut wprowadził nową promocję. Za założenie konta dają 15 PLN i darmową wysyłkę karty. Poniżej link do promocji:

https://revolut.com/referral/erykhcm7t!E04214

! Odpowiedz
3 12 kmierz

Ktoś jeszcze trzyma PLNy w polskim banku na 1%, nawet już po Belce? :P

! Odpowiedz
3 21 khh

Wszyscy wyborcy PiSu.

! Odpowiedz
11 23 fred_

Revo dobra rzecz. Polecam.

! Odpowiedz
4 3 specjalnie_zarejstrowany1

Ja tez musze przyznac ze na ten moment - na dzis to najlepsza opcja jesli chodzi o rachunek. Jedyne co mnie zastanawia to jak bede wymienial telefona albo numer to jak bede migrowac swoje konto - ktos to robil?

! Odpowiedz
0 1 fred_ odpowiada specjalnie_zarejstrowany1

Ja zmienilem telefon. Sciagasz aplikacje na nowy tel i ona zapyta Cie pare rzeczy odnosnie security.
Numeru tel nie zmienialem ale mysle ze tez na pewno da sie zalatwic. Czt jest w aplikacji, mozna zapytac. Nie wiem czy jest czat po Polsku ale nawet jak nie znasz dobrze angielskiego to sie dogadasz (u nich na czacie sami obcokrajowcy siedza).

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne