REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Revolut przywraca polskie numery IBAN

Wojciech Boczoń2022-05-05 09:36analityk Bankier.pl
publikacja
2022-05-05 09:36
Revolut przywraca polskie numery IBAN
Revolut przywraca polskie numery IBAN
/ Revolut

Revolut poinformował swoich użytkowników o tym, że przywraca lokalne numery IBAN. Pierwsi klienci dostali już zaproszenia do ich aktywacji. Umożliwią one szybsze i tańsze doładowania konta w lokalnej walucie oraz ułatwią przekierowanie wynagrodzenia od pracodawcy.

Polscy klienci Revoluta, których jest 1,5 mln, musieli przejść na litewskie numery IBAN (ang. International Bank Account Number) w marcu 2021 r. Wówczas firma obiecała, że polskie numery IBAN powrócą. Po udanych testach w kwietniu 2022 r. pierwsza grupa klientów planów Premium i Metal otrzymała dziś zaproszenia do aktywowania polskich numerów. Zmiana ułatwi otrzymywanie lokalnych przelewów złotowych, w tym wynagrodzenia od pracodawcy na konto w Revolut – informuje fintech.

- Rozpoczęliśmy udostępnianie lokalnych numerów kont pierwszym klientom planów Premium i Metal w Polsce – mówi Tomasz Jarczyk Head of Credit Revolut w Polsce. - To będzie stopniowy proces, ale mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli ogłosić, że ponad półtora miliona naszych klientów w Polsce ma możliwość korzystania z polskich numerów IBAN – dodaje.

Aby aktywować polski numer, należy najpierw otrzymać zaproszenie. Następnie należy przejść do zakładki „Konto”, wybrać konto złotowe i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Polskie numery IBAN dostarcza Aion Bank, więc użytkownik musi wyrazić odpowiednie zgody.

Polskie numery IBAN to przede wszystkim korzyści dla użytkowników aplikacji. Po pierwsze, będzie łatwiej i taniej doładować konto w Revolucie. Po drugie, odchodzą problemy z przelewaniem pensji na konto w fintechu (obecnie taka transakcja uznawana jest za transgraniczną). I wreszcie po trzecie – firma zapewnia, że jeśli na konto w Revolucie będzie wpływać pensja, to użytkownik będzie miał większe szanse na otrzymanie kredytu lub karty kredytowej.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Revolut podaje też, że wprowadzenie polskich numerów IBAN otwiera nowe możliwości w zakresie integracji Revolut z polskimi systemami płatności. - Planujemy przyspieszyć integrację Revolut z polskimi, lokalnymi systemami bankowymi i płatniczymi, by jeszcze lepiej przystosować nasze produkty i usługi do potrzeb polskich klientów. Powrót polskich IBAN-ów pomoże nam osiągnąć ten cel - mówi Tomasz Jarczyk.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (5)

dodaj komentarz
yabool
Revolut srewolut,.
Kiedyś był darmowy i oferował świetne kursy walut, dziś niestety- koszty podobne jak płacenie kartą visa Pkobp Aurum. Kursy są zbliżone ale przed dodatkowo płatne niespodzianki Revolut typu ‚Wymiana walut żadkich’ i tu pojawia się np tajski baht, peso czy dolar hkk oraz kolejny wynalazek zwiększający koszty
Revolut srewolut,.
Kiedyś był darmowy i oferował świetne kursy walut, dziś niestety- koszty podobne jak płacenie kartą visa Pkobp Aurum. Kursy są zbliżone ale przed dodatkowo płatne niespodzianki Revolut typu ‚Wymiana walut żadkich’ i tu pojawia się np tajski baht, peso czy dolar hkk oraz kolejny wynalazek zwiększający koszty płacenia kartą Revolut- ‚Wymiana walut w weekend’ plus 0,X% razem mamy takie same ceny jak płacić kartami np PKOBP.
greatmongo
Revolut to naprawde dziadostwo. Probowalem tego uzywac, ale co chwile jakies zmiany, jakies pytania o zarobki, przelewy itp (mam umowe o prace normalna). Po co to komu?

Rozumiem piec lat temu jak dobrych aplikacji nie bylo. Ale teraz? Kilka bankow ma porownywalnie dobra (ING, MBank, Milenium) plus jest twisto i podobne. szkoda
Revolut to naprawde dziadostwo. Probowalem tego uzywac, ale co chwile jakies zmiany, jakies pytania o zarobki, przelewy itp (mam umowe o prace normalna). Po co to komu?

Rozumiem piec lat temu jak dobrych aplikacji nie bylo. Ale teraz? Kilka bankow ma porownywalnie dobra (ING, MBank, Milenium) plus jest twisto i podobne. szkoda czasu na bawienie sie revolutem, ktory coraz bardziej uprzykrza zycie
cyklonb
Aplikacja mendaBanku służy do tego do tego samego co Jajon banku - do szpiegowania frajerów od dziecka żeby do późnej starości myśleli ze to normalne ze jarmułki wiedzą wszystko o jch kasie - więc go tu nie polecaj..
prs
Revolut - ruskie badziewie z ginącymi przelewami..
cyklonb
Na dodatek u super szpicla gospodarczego inwigilującego każdy nawet mini biznesik Szypułkoskiego

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki