REKLAMA

Samochód uderzył w bramę urzędu Angeli Merkel

2020-11-25 10:35, akt.2020-11-25 12:39
publikacja
2020-11-25 10:35
aktualizacja
2020-11-25 12:39
fot. FABRIZIO BENSCH / Reuters

W środę przed południem samochód wjechał w bramę urzędu kanclerskiego w Berlinie. Policja aresztowała kierowcę i bada, czy zrobił to celowo. Nie podejrzewa natomiast, by wydarzenie stanowiło atak ekstremistów.

"W tej chwili nie pracujemy w oparciu o to założenie" - powiedziała Reuterowi rzeczniczka policji, spytana, czy organy ścigania podejrzewają atak ekstremistów.

Jak informuje agencja, samochód miał po obu bokach napisy o treści antyglobalistycznej - "Powstrzymać politykę globalizacji" z jednej strony oraz "Wy przeklęci mordercy dzieci i starszych ludzi" z drugiej.

Rzecznik niemieckiego rządu poinformował, że kanclerz Angela Merkel, członkowie jej gabinetu ani inne osoby pracujące w urzędzie nie były zagrożone w związku z incydentem przy bramie.

Nie jest jasne, czy szefowa rządu przebywała w urzędzie kanclerskim w chwili zdarzenia - pisze Reuters. Z kolei agencja dpa zauważa, że trwało wówczas posiedzenie rządu.

Seibert dodał, że uderzenie w bramę skutkowało jedynie zniszczeniem mienia na niedużą skalę. Według dziennika "Bild" wygięło się kilka prętów ogrodzenia.

Straż pożarna usunęła sprzed bramy samochód, który miał tablicę rejestracyjną miasta Lippe na północnym zachodzie kraju. Według agencji Reutera nie było widać, by auto zostało w znaczący sposób uszkodzone.

Na razie nie jest jasne, czy incydent miał związek z najnowszymi protestami przeciw ograniczeniom wprowadzonym przez rząd w walce z epidemią koronawirusa - pisze agencja dpa.

"Bild" przypomina na stronie internetowej, że we wtorek Merkel i premierzy niemieckich krajów związkowych wstępnie ustalili zalecenia epidemiczne na najbliższe tygodnie, a w kraju od miesięcy dochodzi do protestów przeciw polityce rządu w obliczu epidemii.(PAP)

cyk/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
1as
Ja pomyślałem, że ktoś wpadł w poślizg i tyle, urzędująca władza już szykowała oświadczenie, że nie miało to nic wspólnego z religią, rasą czy narordowością.
itso_chram_panszczyzna
haha pierwsze co to obywatela podejrzewają ''o atak ekstremistów'' brawo rzad wcale niema paranoi na która sam sobie zapracował :D czy ktoś tak słaby powinien dzierżyć władzę ?
itso_chram_panszczyzna
na aucie sama prawda wypisana nic nowego

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki