REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Restrykcje związane z pandemią koronawirusa w RPA przedłużone o 14 dni

2021-07-11 22:03
publikacja
2021-07-11 22:03
Restrykcje związane z pandemią koronawirusa w RPA przedłużone o 14 dni
Restrykcje związane z pandemią koronawirusa w RPA przedłużone o 14 dni
fot. Ursula Page / / Shutterstock

Władze Republiki Południowej Afryki przedłużyły w niedziele restrykcje związane z pandemią koronawirusa o kolejne 14 dni. Zezwolono jednak na ponowne otwarcie restauracji i siłowni pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Znowu zmiany. Te kraje wracają do obostrzeń przez wariant delta

Nowy wariant delta koronawirusa może pokrzyżować turystom urlopowe plany, także tym z Polski. Część państw - m.in. Chorwacja, Portugalia czy Hiszpania - podjęła decyzję o zaostrzeniu obostrzeń dotyczących wjazdu osób z zagranicy. Obecnie trzeba liczyć się z możliwością wprowadzenia nowych rygorów sanitarnych z dnia na dzień. Przedstawiamy najnowsze zmiany w kilku krajach.

"System opieki zdrowotnej w całym kraju jest pod presją" - powiedział prezydent RPA Cyril Ramaphosa.

Jak dodał szef państwa, rząd postanowił utrzymać "skorygowany" czwarty poziom w pięciostopniowej skali obostrzeń, który obowiązuje od czerwca. Oznacza to, że restauracje i siłownie zaczną ponownie funkcjonować, jednak w dalszym ciągu nie można będzie gromadzić się, od godz. 21 do godz. 4 będzie obowiązywała godzina policyjna oraz zabroniona jest sprzedaż alkoholu.

Ramaphosa wskazał także, że rządowy komitet doradczy pracuje nad szybkim wprowadzeniem szczepionki CoronaVac chińskiego koncernu Sinovac do krajowego programu szczepień przeciwko COVID-19.

RPA, która ma najwięcej na kontynencie afrykańskim przypadków zakażeń koronawirusem oraz zgonów związanych z COVID-19, jest w trakcie trzeciej fali pandemii napędzanej przez rozprzestrzenianie się wariantu delta. Reuters informuje, że szpitale są "na skraju wytrzymałości"; ostatniej doby odnotowano 21 610 nowych infekcji i zmarło 265 osób.

Od początku pandemii zakaziło się koronawirusem w RPA 2,18 mln osób, z których 64 138 zmarło. (PAP)

skib/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki