REKLAMA

Restrykcje? Tak, ale dla niezaszczepionych [Sondaż]

2021-11-24 07:08
publikacja
2021-11-24 07:08
Restrykcje? Tak, ale dla niezaszczepionych [Sondaż]
Restrykcje? Tak, ale dla niezaszczepionych [Sondaż]
fot. Anishka Rozhkova / / Shutterstock

Zdaniem prawie 40 proc. badanych rząd powinien wprowadzić obostrzenia dla niezaszczepionych – wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF-u.

Gazeta informuje w środowym wydaniu, że jedna piąta badanych uważa, że pandemia nigdy się nie skończy, a ponad 30 proc., że będzie trwała dłużej niż rok.

"To duży wzrost pesymizmu, łącznie bowiem prezentuje go ponad połowa pytanych. Tymczasem jeszcze w marcu, kiedy prowadziliśmy poprzednie badanie, takich opinii było o 10 pkt. proc. mniej i dominował wówczas pogląd, że pandemia potrwa ponad rok" – czytamy w "DGP".

Badani zostali również zapytani, co w związku z rosnącą liczbą przypadków COVID-19 powinien zrobić rząd.

"Zdaniem badanych przede wszystkim rząd powinien wprowadzić obostrzenia dla niezaszczepionych (tak wskazało prawie 40 proc.), dać pracodawcom możliwość sprawdzania szczepień (24,4 proc.) czy pobierać od niezaszczepionych częściową odpłatność za ich leczenie (24,5 proc.)" – podaje gazeta.

"Przy zgodzie na odpłatność widać niewielkie różnice w podziale na wiek czy płeć. Jednak w grupie osób z dziećmi wyraźnie rośnie poparcie dla takiego rozwiązania – deklaracje sięgały 40 proc. Na dalszych miejscach jest obowiązek szczepień (17 proc. poparcia) i na końcu powszechne restrykcje (15,4 proc.)" – zaznacza dziennik.

Gazeta wskazuje, że "wyborcy PiS najczęściej popierają możliwości sprawdzania przez pracodawców zaszczepienia pracowników, natomiast wśród wyborców partii opozycyjnych dominuje oczekiwanie restrykcji dla osób, które się nie szczepiły".

"Młodzi (w tej grupie jest najmniej osób zaszczepionych) chcieliby, by obostrzenia obejmowały wszystkich. W pozostałych grupach wiekowych, które skorzystały znacznie bardziej z akcji szczepień, przeważa postulat restrykcji wobec tych, którzy szczepionki nie przyjęli" – czytamy.

"Wczoraj było niemal 20 tys. nowych przypadków koronawirusa, a 398 osób zmarło z tego powodu. W kontekście sytuacji epidemicznej zadaliśmy pytanie o przygotowanie państwa do kolejnej fali epidemii. Negatywnie ocenia je połowa badanych. Ale ciekawe jest, że od marca, gdy było robione podobne badanie, nadal tyle samo – 43 proc. – pytanych uważa, że państwo jest przygotowane na kolejną falę" – dodaje "DGP".

Sondaż United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej", Dziennika.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonano 18-19 listopada 2021 r. metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (CATI), na reprezentatywnej próbie 1000 osób. (PAP)

bf/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (37)

dodaj komentarz
natalyn
Jestem zaskoczona, bo jeszcze jakiś czas temu nie mieliśmy (nadal nie mamy) specjalnych lodówek do trzymania eliksiru.

Ostatnio wchodzę do Apteki a strzykawki z eliksirem leżą w pokojowej temperaturze.

Nikogo to nie zastanawia, nie dziwi?
endes
Głupich ludzi nie dziwią jeszcze większe absurdy tej plandemi
jas2
Jest oczywistą oczywistością, że osoby zaszczepione są przeciwne restrykcjom dla siebie.
Nie po to się szczepili, żeby chodzić w maskach albo siedzieć na kwarantannie.
Zaszczepionych jest ponad 50%. Wkurzają ich niezaszczepieni, bo przez nich są restrykcje.
bankroll
W porządku.
Ja mam lepszy pomysł.
Każdy niezaszczepiony powinien siedzieć w domu i z niego nie wychodzic.
ALE.
Jesli osoba zaszczepiona bedzie miala pozytywny wynik na covid, od razu strzelamy takiej osobie w łeb i wrzucamy do covidowego dołu.
bankroll odpowiada jas2
Dlaczego? Przeciez to zaszczepieni chca chorych segregracji, pomimo takiego faktu ze sami moga sie zarazic i sami zarazaja. Czym wiec sie roznia od niezaszczepionych w tym aspekcie? A no niczym.
Wiec jak kolejny faszysta totalitarny dyktator chce wprowadzac takie chore pomysly rodem z III rzeszy, to niech sie wczesniej zastanowi...
grzegorzkubik
Właśnie Siarkowska jest ok bo broni Polski przez lewackim zamordyzmem a przy tym przed wielkimi protestami a jestem pewny, że tu może wyjść za 100 tyś. w Katowicach i ze 200 tys. w Warszawie i to na początek.
jarekzbyszek
Kaczyński osiągnął już poziom absurdu, utrzymując koalicję na takich tępych dzidach jak Siarkowska, Kowalski, Mejza.
pstrzezek
PiS nie wprowadzi restrykcji a to dlatego że większość jego własnego eletoratu to antyszczepy. Tym samym jest zakładnikiem własnej głupoty którą tak dzielnie krzewi wśród ludu pracującego miast i wsi
bankster-kreator
Za poprzedniej komuny lepiej umieli wcisnąć propagandę, najwyraźniej tą aktualna nowa komuna musi się uczyć od starej

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki