REKLAMA
WEBINAR

Resort finansów oferuje promocję przy zakupie obligacji detalicznych w drodze zamiany

2023-05-24 15:22
publikacja
2023-05-24 15:22

Resort finansów utrzymał na czerwiec oprocentowanie obligacji detalicznych na poziomie z maja, ale przygotował promocję dla klientów, którzy będą chcieli kupić nowe obligacje w drodze zamiany - podało MF w komunikacie.

Resort finansów oferuje promocję przy zakupie obligacji detalicznych w drodze zamiany
Resort finansów oferuje promocję przy zakupie obligacji detalicznych w drodze zamiany
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

"Obligacje z czerwcowej oferty, z wyjątkiem obligacji 3-miesięcznych OTS0923, będą sprzedawane w drodze zamiany, po znacznie atrakcyjniejszej cenie w stosunku do standardowej. Dla każdego rodzaju obligacji będzie możliwe uzyskanie innego dyskonta. Znacznie wyższe dyskonto uzyska się wybierając dłuższą obligację" - napisano.

Najwyższe wartości dyskonta przewidziane są dla obligacji 4-letnich COI i 10-letnich EDO, których oprocentowanie jest oparte na inflacji.

Promocyjne ceny zamiany dla poszczególnych rodzajów obligacji oferowanych w czerwcu wyniosą: 99,80 zł - dla obligacji 1-rocznych ROR0624, 99,70 zł - dla 2-letnich DOR0625, 99,60 zł - dla 3-letnich TOZ0626, 99,50 zł - dla 4-letnich COI0627 oraz 99,40 zł - dla 10-letnich obligacji oszczędnościowych EDO0633.

Od początku 2023 r. sprzedaż obligacji detalicznych wyniosła 9,65 mld zł, z czego 2,37 mld w maju.

Obligacje skarbowe – co to, jak kupić, ile kosztują, czy są lepsze niż lokata?

Na obligacjach skarbowych wciąż można zarobić więcej niż na najlepszej lokacie terminowej w banku. Papiery wartościowe Skarbu Państwa stały się korzystną alternatywą dla osób chcących ulokować pieniądze z zyskiem – wynika z analizy Bankier.pl. Do wyboru są obligacje indeksowane inflacją, stopą referencyjną, ze stałym oprocentowaniem oraz w opcji "rodzinnej".

tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
simonsoft8
ale wszyscy twierdzą inflacja jest zewnątrz niż jak mało oczywiście wewnątrz, tak wiem, NBP i MF
zoomek
W systemie banksterów nikt nie mówi ABY SPŁACIĆ zadłużenie. Tylko rolowanie i nowe długi najlepiej za pomocą kochanki z BGK. Syf.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki