Resort finansów: Kopie paragonów będą przechowywane w formie elektronicznej

21.4.Warszawa (PAP)

- Przedsiębiorcy nie będą musieli przechowywać papierowych wydruków paragonów fiskalnych. Mogą je zastąpić kopie paragonów w formie elektronicznej - zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwa Finansów.

Obecnie przedsiębiorcy muszą przechowywać papierowe wydruki paragonów przez co najmniej pięć lat. Tymczasem już po kilku miesiącach paragony blakną i stają się nieczytelne. Poza tym mogą zajmować znaczne powierzchnie magazynowe.

Zgodnie z projektem, kopie paragonów będzie można archiwizować na nośnikach informatycznych, co pozwoli ograniczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

"W projekcie rozporządzenia nie przewiduje się odstąpienia od określania kryteriów technicznych dla kas wykonujących kopie dokumentów na nośniku papierowym. Natomiast dodaje się cały blok przepisów, które określają kryteria i warunki stosowania nowego typu kas, które umożliwią sporządzanie kopii drukowanych dokumentów na informatycznych nośnikach danych" - czytamy w uzasadnieniu MF.

Projekt rozporządzenia trafił do uzgodnień międzyresortowych. Ma wejść w życie 14 dni od ogłoszenia. (PAP) mmt/ pad/ gma/
Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne