REKLAMA

"Reputacja Polski spadła o kilka kategorii"

2014-06-20 15:47
publikacja
2014-06-20 15:47
"Reputacja Polski spadła o kilka kategorii"
"Reputacja Polski spadła o kilka kategorii"
fot. abadonian / / Thinkstock

Polska w ciągu tych kilku dni spadła o kilka kategorii w reputacji międzynarodowej - tak skutki zajść w tygodniku "Wprost" oraz sprzeczne opinie w tej sprawie prokuratora generalnego oraz ministra sprawiedliwości skomentował w piątek europoseł SLD Bogusław Liberadzki.

Zwrócił uwagę na komunikat OBWE, który "gdybyśmy zmienili państwo, równie dobrze mógłby się odnosić do Białorusi, Ukrainy, wydarzeń w Rosji". "A tymczasem, wbrew pozorom, dotyczy to Rzeczpospolitej Polskiej. W momencie, gdy w UE przesądza się o funkcjach i stanowiskach, wydaje się że nasz uszczerbek będzie nieuchronny" - powiedział Liberadzki.

Europoseł komentował opinię przedstawicielki OBWE ds. wolności mediów Dunji Mijatović, która w wydanym komunikacie wyraziła zaniepokojenie środowymi wydarzeniami w redakcji "Wprost". Wzywam władze, by działały, ściśle stosując się do zobowiązań dotyczących wolności mediów. Tego rodzaju metody śledztwa są nie do zaakceptowania - podkreśliła.

Politycy SLD komentowali także sprzeczności w ocenie środowej akcji we "Wprost" ze strony prokuratora generalnego, twierdzącego, że wszystkie działania były właściwe i ministra sprawiedliwości, który w wydanym w piątek komunikacie wskazał na nieprawidłowości w czasie zajść. "Rząd nie wziął żadnej praktycznej lekcji z ostatnich doświadczeń. Wciąż działa zgodnie ze słowami ministra Sienkiewicza o teoretycznym działaniu państwa polskiego" - powiedział Liberadzki.

Politycy SLD poinformowali, że szefowa sejmowej Komisji Sprawiedliwości, posłanka Sojuszu Stanisława Prządka zwoła niebawem posiedzenie tej komisji, na które zaprosi ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, by posłowie mogli wyrobić sobie zdanie na temat sprzecznych opinii prokuratora generalnego oraz resortu sprawiedliwości w sprawie zajść w redakcji "Wprost". (PAP)

pś/ woj/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Afera podsłuchowa

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~marcus
A te Kategorie to w jakich jednostkach są liczone i przez kogo? Przez tych łajdaków z Brukseli?
~mtg
Reputacja Polski nie spadła, tylko wróciła do fundamentów. od których się oderwała na skutek intensywnego pompowania propagandowej populistycznej bańki. ;)
~zbyszek1
Reputacja nie spadła, a tym bardziej nie do fundamentów bo to co na fundamentach przez ostatnie ćwierćwiecze posadowiliśmy jest tak trwałe, że żadna hucpa pyskaczy nie jest w stanie rozbić. Kto przy zdrowych zmysłach nie da sobie wmówić, że nic nie znacząca chociaż inteligentna rozmowa inteligentnych ludzi może nam Reputacja nie spadła, a tym bardziej nie do fundamentów bo to co na fundamentach przez ostatnie ćwierćwiecze posadowiliśmy jest tak trwałe, że żadna hucpa pyskaczy nie jest w stanie rozbić. Kto przy zdrowych zmysłach nie da sobie wmówić, że nic nie znacząca chociaż inteligentna rozmowa inteligentnych ludzi może nam uczynić krzywdę. Problem rozwiąże ochłonięcie ponad standardowo emocjonalnie rozpalonego ludu. Bo na zrozumienie nie liczę.
~635430
http://x-profit.com/ bonus 25 $ na rachunek realny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki