REKLAMA

Reparacje wojenne. Sondaż: większość badanych za wypłatą

2020-01-29 06:48
publikacja
2020-01-29 06:48

60 proc. badanych uważa, że Niemcy powinny wypłacić Polsce odszkodowanie za II wojnę światową, 15 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

/ fot. Vincent Grebenicek / Shutterstock
Na pytanie, czy Niemcy powinny wypłacić Polsce odszkodowanie za II wojnę światową, 60 proc. ankietowanych powiedziało tak, 15 proc. - nie, a 25 proc. odpowiedziało, że nie wie i trudno im powiedzieć.

"Według jednego z wcześniejszych opracowań, kwota roszczenia może przekraczać 4 biliony złotych! To wystarczyłoby na sfinansowanie programu Rodzina 500+ przez… 180 lat" - czytamy w środowym "SE".

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 stycznia 2020 r. na próbie 1091 dorosłych Polaków.

aop/ krap/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
borma
Czy te reparacje starcza na 180 tego nie wiem . Jesli odliczyc zadania Rosji za wyzwolenie kraju spod okupacji niemieckiej i w zwiazku z tym poniesione straty w ludziach oraz materialne , to moze sie okazac , ze do tego interesu trzeba bedzie doplacic . A retoryka Putina pozwala na to wskazywac. Wedlug jego przeslania , to wlasnie Czy te reparacje starcza na 180 tego nie wiem . Jesli odliczyc zadania Rosji za wyzwolenie kraju spod okupacji niemieckiej i w zwiazku z tym poniesione straty w ludziach oraz materialne , to moze sie okazac , ze do tego interesu trzeba bedzie doplacic . A retoryka Putina pozwala na to wskazywac. Wedlug jego przeslania , to wlasnie Polska i Niemcy wywolaly II wojne swiatowa . Rosja okupila wyzwolenie Europy olbrzymimi stratami i teraz wystawia rachunek . On czeka na reakcje Niemiec. Swietnie wyczuwa sytuacje i potrafi w odpowiednim momencie uderzyc. A Polska jest straszliwie osamotniona. Na wlasna prosbe sklocila sie ze wszystkimi . Latwo bedzie ja pokonac.
lightning_network
jakoś Żydzi nie mają takich dylematów, czy należy im się finansowe zadośćuczynienie od Niemców za wyrządzone krzywdy...

antyżydowska retoryka Żydów to byłby oksymoron, u nas natomiast pełno takich przypadków...
tubak
Opłacane trole narodowe już minusują. Nawet bez logowania. To normalne na bankierze.
spedytor
Z Baltyku wszelkie wraki powojenne na ich koszt powinny byc usuwane
tubak
Jak dostaniemy te odszkodowania to będziemy mieć potąd, a może nawet więcej niż potąd. Do pracy nie trzeba będzie w ogóle chodzić, bo Niemiec za nas zapłaci za wszystko. Propaganda PIS działa znakomicie. Mały człowieczek który skłócił nas Polaków i skłóca nas z całą UE prowadzi swoją politykę ogłupiania Jak dostaniemy te odszkodowania to będziemy mieć potąd, a może nawet więcej niż potąd. Do pracy nie trzeba będzie w ogóle chodzić, bo Niemiec za nas zapłaci za wszystko. Propaganda PIS działa znakomicie. Mały człowieczek który skłócił nas Polaków i skłóca nas z całą UE prowadzi swoją politykę ogłupiania narodu. Polityka życia przeszłością, wojenką nadal działa w 60% społeczeństwa. Sprawa odszkodowań będzie poruszana co rusz aż mały człowieczek odejdzie na drugi świat. Nic nie trwa wiecznie, prawdopodobnie głupota Polaków też.
karbinadel
Gdyby zapytać, czy chcą wygrać milion w totka, też większość byłaby za
szeregowy_forumowicz
Skoro temat wypływa znaczy się dobrej zmianie i Andrzejkowi gorąco.
heldbaum
Z pewnoscia bedzie za to mocne wsparcie Miedzymorza, jak zreszta zawsze.
Podobo Angela ma puscic pierwsza transze juz do piatku, maila byc wczoraj tylko cos tam bylo z ksiegowoscia.
grzegorz2000
Totalni zrobią wszystko żeby te reparacje nie zostały wypłacone, bo przecież II Wojna Światowa zakończyła się 75 lat temu i należy o tym zapomnieć, poza tym Polska została przyjęta do Unii Europejskiej i to powinno Polakom wystarczyć.
ajwaj
Niech by bylo, a nie bedzie
Do odszkodowan trzeba wojne wygrac. Kaczynski & Co. PISy odwolali zwyciestwo Ludowego Wojska Polskiego w Berlinie. Tamte chlopaki byli w nie tym wojsku.
A jest gorzej. Niemcy po minieciu 100 lat od Traktatu Wersalskiego 6.01.2020 pra do suwerennosci.
Twierdza, ze "Ziemie Odzyskane"
Niech by bylo, a nie bedzie
Do odszkodowan trzeba wojne wygrac. Kaczynski & Co. PISy odwolali zwyciestwo Ludowego Wojska Polskiego w Berlinie. Tamte chlopaki byli w nie tym wojsku.
A jest gorzej. Niemcy po minieciu 100 lat od Traktatu Wersalskiego 6.01.2020 pra do suwerennosci.
Twierdza, ze "Ziemie Odzyskane" naleza do Niemiec

Powiązane: Reparacje wojenne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki