REKLAMA

Renata Beger i Józef Skowyra podejrzani o fałszowanie podpisów

2003-07-04 11:18
publikacja
2003-07-04 11:18
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przygotowuje wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Renacie Beger z Samoobrony i Józefowi Skowyrze z Ligi Polskich Rodzin - powiedzial Radiu Merkury prokurator Mirosław Adamski.

Z prawie 3800 osób przesłuchanych przez policje i prokuraturę w Pile, 2250 zaprzeczyło, że udzieliło poparcia pilskiej kandydatce Samoobrony Renacie Beger w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. Podobnie zachowało się 3100 osób z list poparcia kandydata Ligi Rodzin Polskich Józefa Skowyry.

Prokurator Adamski powiedział, że w najbliższych dniach za pośrednictwem prokuratury apelacyjnej w Poznaniu do Ministerstwa Sprawiedliwości zostanie skierowany wniosek o zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności posłanki Beger i posła Skowyry. Są oni podejrzani o sfałszowanie podpisów na listach poparcia dla ich kandydatur w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Pilskim parlamentarzystom postawione zostaną zarzuty fałszowania dokumentów po uchyleniu immunitetu przez Sejm. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki