Od poniedziałku zamknięte Krakowskie Przedmieście

2019-06-19 11:48
publikacja
2019-06-19 11:48

Od poniedziałku do końca wakacji odcinek jezdni Krakowskiego Przedmieścia od ulicy Świętokrzyskiej do Królewskiej zostanie wyłączony z ruchu. Przyczyną jest remont nawierzchni - poinformował stołeczny ratusz.

/ fot. mkos83 / YAY Foto

Celem jest przede wszystkim dostosowanie ulicy do intensywnego ruchu autobusów. m.in. ma być wyrównana nawierzchnia.

Objazd wyłączonego z ruchu odcinka będzie w północną stronę przebiegał trasą: Świętokrzyska - Mazowiecka - Królewska, a w południową: Mazowiecka - Kredytowa - Jasna - Świętokrzyska.

Inaczej pojadą autobusy. W dni powszednie linie E-2, 102, 105, 111, 116, 180, 222, 503 i 518 będą jeździły w kierunku północnym ulicami: Świętokrzyska – Mazowiecka – pl. S. Małachowskiego, a w kierunku południowym: pl. Małachowskiego – Kredytowa – Jasna – Świętokrzyska. Natomiast autobusy linii 128, 175, 178 i N44 będą kierowane objazdem ulicami Królewską i Marszałkowską.

Rzecznik prasowy ZDM-u Karolina Gałecka poinformowała, że ruch pieszych nie będzie utrudniony, bo chodniki nie będą remontowane. Rowerzyści będą musieli korzystać z tego samego objazdu co samochody.

autorka: Karolina Prochownik

Źródło:PAP
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
tindala
Przecież dopiero co z wielkim zadęciem oddawano Krakowskie Przedmieście po wyłożeniu "słynnym" chińskim granitem. Czyżby studenci UW i ASP tak bardzo obciążali autobusy ??

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki