Religia wliczana będzie do średniej ocen na świadectwie

Od nowego roku szkolnego oceny z religii i etyki będą wliczane do średniej ocen. Minister Edukacji Narodowej Roman Giertych podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

Wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski uzasadnił decyzję MEN między innymi tym, że każdy przedmiot nauczany w szkole powinien wpływać na średnią ocen. Orzechowski dodał, że polskie społeczeństwo w przytłaczającej większości wyznaje wiarę katolicką i dlatego religia jest też przedmiotem, na który bardzo często uczęszczają uczniowie. Zdaniem wiceministra jest to więc kolejny augment przemawiający za wprowadzeniem oceny z religii do średniej na świadectwie.

Na tego typu decyzję ministerstwa nalegali również przedstawiciele Kościoła ze Wspólnej Komisji Rządu i Episkopatu. Ponadto w uzasadnieniu do tej decyzji MEN zaznacza, że ma ona także zmotywować uczniów do dodatkowego wysiłku i docenić ich pracę w zajęciach nieobowiązkowych. Rozporządzenie ma wejść w życie od 1 września tego roku.

Nauka religii nie jest obowiązkowa. Uczniowie mogą wybierać pomiędzy religią i etyką lub w ogóle zrezygnować z obu tych zajęć.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil