REKLAMA

Religia będzie zdawana na maturze?

2008-01-08 07:16
publikacja
2008-01-08 07:16
Nie będzie w szkole ocen z religii, ale będzie ją można zdawać na maturze. Taką propozycję dla Episkopatu rozważa rząd - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza"

Dziś uczeń może zdawać na maturze historię sztuki, język obcy oraz wiedzę o tańcu - nawet jeśli się ich nie uczył w szkole i nie ma z nich ocen. Dziennik pisze, że może w ten sam sposób będzie można wybrać na maturze religię jako przedmiot dodatkowy.

"Gazeta" dowiedziała się nieoficjalnie, że taki wariant bierze pod uwagę Platforma Obywatelska i Ministerstwo Edukacji Narodowej, by załagodzić spór z biskupami na temat miejsca religii w szkole publicznej. Urzędnik MEN powiedział anonimowo "Gazecie", że to rozwiązanie zadowoliłoby Kościół i jednocześnie pozwoliłoby uniknąć dyskryminacji niewierzących uczniów z powodu wliczania oceny z religii do średniej.

Pierwsze po wyborach posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu zaplanowano jeszcze w styczniu. Być może wtedy rząd PO-PSL przedstawi biskupom swój nowy pomysł - pisze dziennik. Szczegóły w "Gazecie Wyborczej"

"Gazeta Wyborcza"/IAR/kw/Siekaj
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki