REKLAMA

Rekordowy dług zewnętrzny wskutek koronakryzysu w Hiszpanii

2020-09-28 12:52
publikacja
2020-09-28 12:52
fot. Wangkun Jia / Shutterstock

Epidemia Covid-19 doprowadziła do wzrostu zewnętrznego długu Hiszpanii do rekordowego poziomu ponad 2,2 bln euro - wynika z szacunków opublikowanych w poniedziałek przez bank centralny Hiszpanii (BdE). Wartość zadłużenia odpowiadała na przełomie czerwca i lipca 188 proc. PKB.

Jak wyjaśnił szef sekcji badań w BdE Oscar Arce, choć już w 2019 roku zadłużenie zewnętrzne Hiszpanii przekroczyło poziom 2 bln euro, co odpowiadało 170 proc. PKB tego kraju, ale koronakryzys zwiększył wartość długu.

Z danych hiszpańskiego banku centralnego wynika, że tylko pomiędzy grudniem a czerwcem nastąpił wzrost zewnętrznego zadłużenia Hiszpanii z 2,12 do 2,20 bln euro.

“To jeden z najgorszych obrazów Hiszpanii (…), która dziś jak nigdy w przeszłości uzależniona jest od zagranicznego kapitału” - ocenił madrycki dziennik “El Mundo”. (PAP)

zat/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kriskrk
Rządy socjalistów i lewaków tak wlasnie się kończą. Głupota w czystej postaci.
grab
Mogli normalnie pracować a nie wpadać w histerię! W taką histerię wpadły wszystkie kraje a Chiny się cieszą bo ich produkty teraz się dobrze sprzedają a kasa zasila zrujnowane kraje. Tak Chiny wygrały III wojnę światową.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki