Rekordowo wysoki eksport mięsa z Polski w 2017 roku

2018-03-26 19:20
publikacja
2018-03-26 19:20

W 2017 roku Polska miała rekordowo wysoki eksport mięsa. Jego wartość osiągnęła prawie 5 i pół miliarda euro. Taką informację przekazała w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Marzena Trajer z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

/ FORUM

"Polska na tle Unii Europejskiej jest znaczącym producentem mięsa i jednym z największych eksporterów" - powiedziała Marzena Trajer. W 2017 roku wartość eksportu drobiu, wołowiny i wieprzowiny osiągnęła 5 miliardów 400 milionów euro i stanowiła 20 procent polskiego eksportu produktów rolno spożywczych. "Ten eksport rozwijał się w 2017 roku bardzo dobrze, można powiedzieć, że to są rekordowe wyniki, bo on zdecydowanie wzrósł w stosunku do poprzednich lat" - oceniła Marzena Trajer.

Zdaniem Dariusza Lisiaka z Instytutu Biotechnologii i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Warszawie, "Polska ma »dość mocną, rozwijającą się« gospodarkę mięsną, a jeśli chodzi o drób »jest potęgą«".

Według danych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w 2017 roku sprzedano za granicę blisko półtora miliona ton drobiu, czyli o 10 procent więcej niż przed rokiem. W przypadku wołowiny było to ponad 480 tysięcy ton, o 11 procent więcej niż w 2016 roku. Z Polski wyeksportowano też ponad 750 tysięcy ton wieprzowiny - o 9 procent więcej niż przed rokiem.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Agnieszka Jasik/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
koniar79
Dobra wiadomość. Na tle walki o prawa hodowców do prowadzenia działalności gospodarczej, wskaźniki wzrostów eksportu czy produkcji wzmacnia pozycję branży.
fakpejsy
Pisac to oni sobie moga to za co im placa! Niezalezne bedania mowia co innego!!!
habielski
Co za bzdury, zanim zamieściłeś swój merytoryczny komentarz trzeba było zapoznać się z tematem. Wtedy może doczytałbyś , że zmienione DNA z rośliny nie przechodzi do tkanki mięsnej co zaowocowałoby zaprzestaniem powielania stereotypów i głupot o paszach tego rodzaju.
fakpejsy
Tuczone paszami GMO! Cudownie. Na zdrowie!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki