REKLAMA

Rekordowe wydatki na walkę z bezrobociem wśród młodzieży w Hiszpanii

2021-06-11 13:30
publikacja
2021-06-11 13:30
Rekordowe wydatki na walkę z bezrobociem wśród młodzieży w Hiszpanii
Rekordowe wydatki na walkę z bezrobociem wśród młodzieży w Hiszpanii
fot. JAVIER BARBANCHO / / Reuters

Rząd Pedro Sancheza zatwierdził blisko 5 mld euro na walkę z bezrobociem wśród hiszpańskiej młodzieży. Środki, które będą kierowane m.in. na szkolenia, to rekordowa suma na działania służące zwiększeniu zatrudnienia wśród młodych osób.

Jak poinformował w piątek dziennik “ABC”, zatwierdzony w tym tygodniu przez gabinet Sancheza plan redukcji zatrudnienia wśród młodzieży bazuje na środkach z funduszy unijnych.

Według minister pracy i gospodarki społecznej Yolandy Diaz szacowany na blisko 5 mld euro plan realizowany będzie w latach 2021-2027.

“Główny problem, jaki obecnie mamy w kraju, to bezrobocie, a w szczególności bezrobocie wśród młodzieży” - powiedziała minister Diaz, dodając, że program rządowy adresowany będzie do osób poniżej 30. roku życia.

Według statystyk rządu Hiszpanii wśród obywateli tego kraju poniżej 25. roku życia notowane jest bezrobocie na poziomie 37,7 proc.

Zatwierdzony przez rząd Sancheza program przewiduje przede wszystkim działania formacyjne służące przekwalifikowaniu młodzieży. Po jego uruchomieniu urzędy pracy będą miały obowiązek skierowania młodych osób w ciągu czterech miesięcy do miejsca zatrudnienia lub na specjalistyczne szkolenia umożliwiające zdobycie kwalifikacji w innym zawodzie niż wyuczona profesja. (PAP)

zat/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
abcx
5 mld euro, no to chłopaków szkolić na operatorów wózków widłowych a dziewczyny na florystki - u nas w Polsce się dobrze sprawdziło, można było łatwo robotę w Niemczech jako operator wózka dostać...
jag63
W Hiszpanii bardzo trudno jest zwolnić pracownika.
No takie przepisy panie szanowany.

Nieśmiało podpowiem, może tu leży przyczyna wysokiego bezrobocia.

.
samsza
Gospodarka działa, ludzie mają zatrudnienie.
Może zrezygnować z większości regulacji wstrzymujących przedsiębiorczość.
Bo co to jest walka z bezrobociem, coś co nie ma uzasadnienia ekonomicznego, czyli jest kolejnym obciążeniem.
piotr_malkontent
To jest super pomysł. Zwiększają zatrudnienie wśród osób szkolących bezrobotnych. Socjalizm wypracował wiele metod walki z bezrobociem.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki