REKLAMA

Rekordowe upały w Japonii rodzą obawy, że zabraknie prądu

2022-06-29 09:04
publikacja
2022-06-29 09:04
Rekordowe upały w Japonii rodzą obawy, że zabraknie prądu
Rekordowe upały w Japonii rodzą obawy, że zabraknie prądu
fot. ALKIS KONSTANTINIDIS / / FORUM

W piątym dniu fali upałów w Japonii w Tokio zapowiedziano temperatury sięgające 40 stopni Celsjusza, to najwyższa zanotowana w czerwcu wartość od czasów rozpoczęcia pomiarów w 1875 roku - poinformowała w środę agencja Reutera.

Japonia przygotowała się w środę na najgorętszy dzień rekordowej czerwcowej fali upałów. Wzrosły obawy, że zabraknie energii elektrycznej dla utrzymania działania klimatyzatorów. Niektórzy producenci ogłosili plany ograniczenia produkcji w celu zaoszczędzenia energii elektrycznej.

"Szacujemy, że sytuacja w zakresie popytu i podaży energii elektrycznej będzie najtrudniejsza w ciągu ostatnich trzech dni tego tygodnia" - powiedział dziennikarzom urzędnik ministerstwa przemysłu. "Zapotrzebowanie na energię elektryczną w Tokio i okolicach wczesnym popołudniem w środę może dorównać szczytowemu poziomowi z ostatnich kilku lat" - dodał.

Japońska Agencja Meteorologiczna przewiduje, że temperatura w Tokio będzie się utrzymywać powyżej 30 stopni Celsjusza aż do 5 lipca.

Premier Fumio Kishida zapowiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić wystarczające dostawy energii. Wezwał do zwiększenia wykorzystania energii jądrowej, o ile zapewnione zostanie bezpieczeństwo. (PAP)

sm/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
innowierca
Nie da sie wygrac. W zime za to, podczas krotkich ciemnych i zimnych dni, uzywamy podwojnie oswietlenia elektrycznego. Korzystamy z elektrycznych grzejnikow... itd, bo jak jest zima, to musi byc zimno :) a w lato upaly. Zawsze tak bylo.

Powiązane: Fala upałów na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki