Rekordowe nakłady na integrację uchodźców w Niemczech

Niemcy wydały w zeszłym roku rekordową sumę 23 mld euro na pomoc w integracji ponad 1 mln uchodźców w tym kraju i na walkę za granicą z głównymi przyczynami migracji - pisze w poniedziałek Reuters, powołując się na raport rządowy, do którego uzyskał dostęp.

Agencja informuje, że jest to doroczny raport przygotowany przez niemieckie ministerstwo finansów, i dodaje, że oczekuje się, iż rząd kanclerz Angeli Merkel będzie ten raport omawiał w środę.

Reuters podkreśla, że nakłady ponoszone przez Niemcy na integrację uchodźców i walkę z przyczynami migracji wzrosły o prawie 11 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Zwraca też uwagę, że wzrost jest spowodowany głównie zwiększonymi wydatkami na przedsięwzięcia, mające na celu powstrzymanie migrantów przed dostaniem się do Unii Europejskiej oraz poprawienie warunków życia w ich krajach ojczystych.

Na walkę z podstawowymi przyczynami migracji rząd Niemiec przeznaczył w 2018 roku 7,9 mld euro, o 16 proc. więcej niż w roku poprzednim. Niemieckie kraje związkowe, na których spoczywa główna odpowiedzialność za zakwaterowanie i integrację przybyszów z takich krajów, jak Syria, Irak i Afganistan, otrzymały na to w zeszłym roku od rządu federalnego 7,5 mld euro - wskazano w omawianym dokumencie. Oznacza to wzrost o 14 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.(PAP)

az/ kar/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 13 tomalo

23 tyś euro na osobę. U nas 500 plus na polskie dziecko to wg petru wydatek ponad dopuszczalne granice. A za odra mozna i to 20 razy więcej. Brawo petru!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil