Rekordowa liczba migrantów docierających drogą morską do Hiszpanii

Rekordowa liczba nielegalnych migrantów – 6623 - dotarła do Hiszpanii drogą morską od stycznia do końca kwietnia br. - wynika z danych opublikowanych we wtorek przez hiszpański resort spraw wewnętrznych. Najwięcej było ich w styczniu - 4104.

W tym samym okresie 2018 r. było to 4378 osób, co oznacza, że liczba migrantów, którzy dotarli do Hiszpanii drogą morską, zwiększyła się o 51 proc.

Od piątku służby ratownictwa morskiego Hiszpanii podjęły u brzegów tego kraju blisko 640 migrantów znajdujących się w łodziach, które wypłynęły z Afryki Północnej.

Według MSW Hiszpanii oraz danych organizacji międzynarodowych w 2018 r. kraj ten stał się głównym celem napływu nielegalnych migrantów na terytorium UE. Wcześniej kierowali się oni przede wszystkim do Włoch.

Ze statystyk resortu wynika, że w 2018 r. do Hiszpanii dotarła nielegalnie rekordowa liczba 64,3 tys. osób, z czego 57,5 tys. przybyło drogą morską. Część organizacji pozarządowych twierdzi, że dane te są zaniżone.

Wśród państw, z których do Hiszpanii przybywa nielegalnie najwięcej migrantów, jest Algieria oraz Maroko. Ich obywatele zazwyczaj kierują się drogą morską na Baleary i do Andaluzji.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ az/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil