REKLAMA

Rekord fali migracyjnej na Lampedusie: 26 łodzi w ciągu doby

2020-09-21 00:08
publikacja
2020-09-21 00:08
fot. Reuters / FORUM

Rekordową liczbę 26 łodzi z migrantami zanotowano w ciągu doby na włoskiej wyspie Lampedusa - podały w niedzielę wieczorem media. W miejscowym ośrodku dla migrantów przebywa ponad tysiąc osób, czyli pięć razy więcej niż jest tam miejsc.

Według relacji służb na wyspie najpierw jedna po drugiej przypłynęło 11 łodzi z około 300 uciekinierami z Afryki. Następnie zawinęło jeszcze 15 małych jednostek, którym pomocy udzieliła Straż Przybrzeżna. Wszyscy migranci zostali skierowani do ośrodka pobytu, gdzie obecnie przebywa ponad tysiąc osób. Są tam 192 miejsca.

Od kilku miesięcy w kierunku Lampedusy płyną setki łodzi z niewielkimi grupami migrantów.

Według danych MSW od początku roku do 15 września przypłynęło do Włoch ponad 21 tysięcy migrantów. To ponad trzy razy więcej niż w tym samym okresie w 2019 roku. (PAP)

sw/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (16)

dodaj komentarz
itso_alternator
no to będzie coraz ciekawiej w Europie, widać dobrze się prowadzi interesy przy takiej zasłonie dymnej nie patrząc w przyszłość, trzeba tym biznesmenom bardziej pomóc z naszych podatków
baca13
Szkoda, że ich bracia z Emiratów Arabskich nie chcą wspierać losu emigrantów. Nawet Jeżeli dziecko emigranta urodzi się w Emiratach to w przypadku gdy rodzic dziecka traci pracę, dziecko musi opuścić kraj. Dobrze o tym wiedzieć przed wydaniem zgodny na wjazd do EU.


grab
Włosi nigdy nie wykazywali się rozwagą, no może w starożytnym Rzymie. Ale te czasy juz minęły.
jes
Wystarczy blokować łodzie na morzu - wpuszczając na ląd samemu stwarza się problem.
jenak
W Polsce też dorzucamy kamyczek do całości. Lewicowo/liberalne miasta chętnie przyjęłyby migrantów, ledwo można ich było 2-3 lata temu powstrzymać. Kto ich wybrał? I to jeszcze raz po 2015 r. Jak sobie pościelę, tak się wyśpię.
jes
PiS co roku ściąga rekordową ilość imigrantów z Ukrainy, Indii i innych wynalazków więc przestań powtarzać te brednie. Najwiekszą lewica jest właśnie pis tylko mami takich nieogarów jak ty, że jest prawicą.
1a2b
Chcącemu nie dzieje się krzywda. Widocznie Włosi to lubią. Na taką samowolę jest tylko jedno lekarstwo - przywrócenie granic w Europie i niech sobie te przygłupy u siebie robią co chcą.
demeryt_69
Zastanawia, że do dzisiaj bardzo bogate kraje muzułmańskie nie akceptują absolutnie żadnych braci w wierze - to nie po katolicku :)
anty12
Za to po katolicku jest nadstawianie drugiej policzka i ... d dla kazdego :)
anty12
Europa to patologia. Chlopiec do bicia na wlasne zyczenie. Rosja i Chyny ciesza sie z takiej slabosci.

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki