REKLAMA

Rekonstrukcja rządu. Prezes PiS podał nazwisko nowego ministra

2021-10-13 16:05
publikacja
2021-10-13 16:05
Rekonstrukcja rządu. Prezes PiS podał nazwisko nowego ministra
Rekonstrukcja rządu. Prezes PiS podał nazwisko nowego ministra
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Ministrem sportu zostanie poseł Kamil Bortniczuk, zaś poseł Łukasz Mejza będzie wiceministrem w tym resorcie - poinformował w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Ministrem sportu zostanie poseł Bortniczuk. Do nominacji dojdzie najszybciej jak to możliwe, uwzględniając proces legislacyjny potrzebny na wydzielenie resortu. Sądzę, że w przyszłym tygodniu sprawa się zamknie" - powiedział PAP Kaczyński.

Jak poinformował, poseł niezrzeszony Łukasz Mejza obejmie funkcję wiceministra sportu.

fot. Maciej Łuczniewski / FORUM

Prezes PiS odniósł się także do opinii wicepremiera Piotra Glińskiego, który w niedawnym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" stwierdził, że nie widzi potrzeby wydzielania Ministerstwa Sportu z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

"Bardzo sobie cenię, lubię i rozumiem wicepremiera Glińskiego. Jednak jest potrzeba stworzenia resortu sportu i nie ma co zwlekać z decyzjami w tej sprawie" - oświadczył prezes PiS.

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z ugrupowania byłego wicepremiera pozostała w Zjednoczonej Prawicy przechodząc do klubu parlamentarnego PiS.

W ramach zmienionej formuły Zjednoczona Prawica może przyłączyć m.in. Partię Republikańską założoną przez europosła Adama Bielana oraz funkcjonującą jako zespół parlamentarny formację "OdNowa RP" wiceszefa MON Marcina Ociepy.

Bortniczuk, wcześniej polityk Porozumienia Jarosława Gowina, jest obecnie w Partii Republikańskiej, powołanej przez Adama Bielana; w Sejmie jest posłem klubu PiS. (PAP)

tgo/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (27)

dodaj komentarz
jarunia
wolałbym, żeby wzięli Lewego albo jego żonkę na ministra
3456
to jak to jest Kaczyński wybiera sobie ministra jakiego chce co mu podoba , a może Lukaszenke zawołamy i on nam wybierze tego ministra.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
itso_widmo_bieli
odejmijcie social i zobaczycie gołą partie szkodnika pasożyta wystarczy przymknąć lewe oko spróbujcie :D
itso_widmo_bieli
nie ma opcji żeby głosować na republikanów kopiuj/wklej z ameryki będą czerpać swoje wzorce 0 polskości problem z tożsamością w PiS. kim są Ci ludzie ?
itso_widmo_bieli
przynajmniej wiadomo ze Karczyści w Polsce nie rządzi bo wykonuje rozkazy na bank. po to obił stanowisko tego ministra bezpieczeństwa żeby postawić mur na wzór tego Trampowego sprawa załatwiona to i zmywa się ze stanowiska.
itso_widmo_bieli odpowiada itso_widmo_bieli
Kaczyński to agent USA
itso_widmo_bieli odpowiada itso_widmo_bieli
a sama koncepcja muru pochodzi z chin oczywiste a realnie widać ile ten mur daje w USA kompletnie 0 daje
mooooo
Ojciec Narodu odchodzi !!!! Cześ i czołem dostojny kawalerze
langdon25
Kiedy prezes pislandu ogłosi jaki stolek przypadnie kukizowi ?

Może ministerstwo korupcji i sprzedajności ?

Powiązane: Rząd Mateusza Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki