Rekompensaty za podwyżki cen prądu nie dla najbogatszych

Projektowany system rekompensat za wzrost cen prądu w 2020 r. obejmie odbiorców indywidualnych, korzystających z zatwierdzanych przez URE taryf, jaki i pozostających na wolnym rynku - poinformował w piątek wiceminister aktywów państwowych Tadeusz Skobel.

(fot. muchomoros / Shutterstock)

Jak podkreślił, projektowany w Ministerstwie Aktywów Państwowych mechanizm nie obejmie "odbiorców najbardziej zamożnych".

Skobel zaznaczył, że projekt odpowiedniej ustawy jest w trakcie konsultacji wewnątrzresortowych. Zaznaczył, że system będzie prosty, nie stwarzający odbiorcom "barier natury matematyczno-kalkulacyjnej", i będzie zgodny z prawem UE.

Wiceminister podkreślał, że w porównaniu z poprzednimi latami sytuacja na rynku energii elektrycznej uspokoiła się na tyle, że nie było potrzeby powielania rozwiązań obowiązujących w 2019 r.

Jak mówił, powołany na mocy obowiązujących w 2019 r. przepisów Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny do 9 stycznia zatwierdził 928 wniosków na łączną kwotę ponad 4 mld zł.

W drugiej połowie 2019 r. duże i średnie firmy, w ramach systemu rekompensat, mogły ubiegać się o zwrot w ramach pomocy de minimis. Skobel poinformował, że w ramach tego systemu zatwierdzono już 275 wniosków na ponad 7 mln zł, średnio 26 tys. zł na podmiot. Zaznaczył jednocześnie, że to wnioski tylko za III kwartał 2019 r., a za IV kwartał MAP spodziewa się wniosków na wyższe kwoty.(PAP)

wkr/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 clever

podobno w Państwie Dobrej Zmiany wszyscy obywatele są równi ale ponieważ głównie popiera go określona grupa społeczno-ekonomiczna więc trzeba jej trochę "podsypać". Podejrzewam ,że wszyscy , którzy mają dochód brutto na głowę większy od 2000 zł/mies nie dostaną NIC

! Odpowiedz
0 9 sztos1

"odbiorców najbardziej zamożnych" . Proszę o rozwinięcie

! Odpowiedz
55 48 marianpazdzioch

Koniec podarków? Przed wyborami? Grubo, znaczy się tynk już płatami leci.

! Odpowiedz
17 4 jkl777

Jest dobrze... ale nie najgorzej!

! Odpowiedz
74 57 anty12

Kiedys bylo tak : "wstalismy z kolan" , "wystarczy niekrasc", "prezydent wszystkich Polakow" a dzis jest tak "ch d i kamieni kupa", "panstwo teoretyczne". A podobno za peło było wujowo. Jaka partia takie panstwo - teoretyczne.

! Odpowiedz
69 54 szeregowy_forumowicz

Dobra zmiana już wie że nadchodzi jej koniec.

! Odpowiedz
94 86 lampeduza

po co się gimnastykować , zarabiać dużo, skoro mam płacić więcej za różne usługi czy towary? Lepiej być dziadem. Taki profil premiują politycy populistyczni.

! Odpowiedz
62 19 jkl777

Toss a coin to your Witcher...

! Odpowiedz
133 102 jkendy

Czerwone Komunistyczne dziadostwo i lewicowa gospodarka księżycową.

! Odpowiedz
227 185 yougurt

W tym kraju nie ma sensu: się wybijać, pracować , działać , bogacić , usprawniać tego łez padołu ! Tu należy być : dziadem, śmierdzieć w MPK , pić i sr@ć dookoła.
Już w takie Czechy wyprzedzają ten przaśny kraj o dekady ! Reszta jest o wiek, a nawet epokę do przodu ! Nic się nie zmieni aż zmieni się pokolenie albo 3 jak mówią mądrzejsi .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne