REKLAMA

Recesja zaczerwieniła nowojorskie giełdy

2020-04-03 22:06
publikacja
2020-04-03 22:06
Recesja zaczerwieniła nowojorskie giełdy
Recesja zaczerwieniła nowojorskie giełdy
fot. Songquan Deng / / Shutterstock

Po takich danych nawet najwięksi ignoranci widzą, że Stany Zjednoczone znalazły się w gospodarczej recesji, której skalę będzie można porównać tylko do Wielkiego Kryzysu z lat 30-tych. Znajomość historii skutecznie ostudziła zapał do kupowania akcji.

Tak złych danych z rynku pracy chyba nikt się nie spodziewał. Tylko do POŁOWY marca zatrudnienie w sektorach pozarolniczych zmalało aż o 701 tysięcy etatów.  To siedmiokrotnie więcej niż oczekiwano. Tak głębokie spadki notowano poprzednio wiosną 2009 roku, w czasie apogeum recesji wywołanej przez wielki kryzys finansowy.

 A to dopiero wynik PRZED głównym uderzeniem pandemii Covid-19, której objawem jest praktycznie całkowite zakazanie działalności gospodarczej. W tym momencie aż strach sobie wyobrazić dane za kwiecień, które mogą pokazać spadek zatrudnienia nawet o kilkanaście milionów – tak przynajmniej wynika z cotygodniowych danych o liczbie nowo rejestrowanych bezrobotnych.

- Przed nami więcej złych wiadomości. I dlatego waham się przed mówieniem, aby kupować dołki. Oczekiwania są teraz bardzo niskie – nie tylko dla gospodarki, ale też dla poszczególnych spółek – powiedział Dennis Dick z Bright Trading cytowany przez Reutersa.

W rezultacie S&P500 wymazał czwartkową zwyżkę, która nadeszła po środowych mocnych spadkach. W piątek S&P500 poszedł w dół o 1,51%, kończąc tydzień na poziomie 2488,65 pkt. Dow Jones pomimo utraty 1,69% obronił linię 21 000 punktów, poniżej której znalazł się w tracie dnia. Nasdaq Composite zakończył sesję1,53% poniżej kreski, z wynikiem 7373,08 pkt.

KK

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
janek43
eh, gdybym kiedyś założył firmę sprzedającą trumny do USA to teraz stałbym się miliarderem....
nijakibp
Tobyś wygrał jak "Zabłocki na mydle." Zdesperowani żyjący jeszcze ludzie by kupowali skrzynki dla swoich bliskich na kredyt i tak czy owak straciłbyś wszystko co masz. W takim czasie jak jest w obecnej chwili to najlepiej siedzieć cicho i trzymać się tego co się zdobyło w lepszych czasach, a jaki to się straci Tobyś wygrał jak "Zabłocki na mydle." Zdesperowani żyjący jeszcze ludzie by kupowali skrzynki dla swoich bliskich na kredyt i tak czy owak straciłbyś wszystko co masz. W takim czasie jak jest w obecnej chwili to najlepiej siedzieć cicho i trzymać się tego co się zdobyło w lepszych czasach, a jaki to się straci to nie tylko jeden biznes mniejszy czy duży bujdzie z torbami. Jak się czyta e wszystkie wiadomości to ta Super Recesja spowodowana przez COVID 19 może okazać się większa jak Wielka Depresja z lat 30-tych XX wieku. Tylko Pan Bóg może nas z tego wybawić i co się dzieje to jakaś kara zesłana na naszą kulę ziemską. Powodzenia, zdrowia i przetrwania tych ciężkich czasów życzę wszystkim!
the_truth
Oto OTWIERACZ OCZU: Jak szybko rosnie zadluzenie USA (sredio 3 MIL $ / minute )

https://www.usdebtclock.org/
mjwhite
Dług zewnętrzny nie ma znaczenia bo... zawsze można go nie oddać :-)
degrengolada
to może być początek końca hegemonii stanów.
koronnyargument
Nie spadnie, tym razem drukarka jest lepsza, bo tusz jest zielony a nie złoty.
grzegorzkubik
Jaka recesja. Ludzie jaka recesja? To jest zaklinanie rzeczywistości.
bha
Recesja to najoptymistyczniejsza prognoza
the_truth
Niestety obawiam sie ze nadchodzi wielki GLOD, BIEDA i NEDZA w Ameryce i na Zachodzie bo Chinczycy w koncu wyrzuca amerykanskie obligacje na rynek i dolar amerykanski zostanie zatopiony i zlamany co oznacza bankrutctwo USA ... Chinczycy przezyli juz ponad100 lat upokorzenia od Anglosasow i dalej nie dadza soba popychac . A teraz Niestety obawiam sie ze nadchodzi wielki GLOD, BIEDA i NEDZA w Ameryce i na Zachodzie bo Chinczycy w koncu wyrzuca amerykanskie obligacje na rynek i dolar amerykanski zostanie zatopiony i zlamany co oznacza bankrutctwo USA ... Chinczycy przezyli juz ponad100 lat upokorzenia od Anglosasow i dalej nie dadza soba popychac . A teraz maja idealna sytuacje na przejecie paleczki
open_mind
Do KK i pozostałej gromady redakcyjnej. Że wy macie jeszcze zdrowie i próbujecie komentować tą szulernie.
Przecież w giełdach jedyne co jeszcze jest prawdziwe to to że to sterowane centralnie kasyna, w których FED kupuje albo sprzedaje wszystko jak leci za pieniądz które drukuje w dowolnej ilości , zresztą jak sam
Do KK i pozostałej gromady redakcyjnej. Że wy macie jeszcze zdrowie i próbujecie komentować tą szulernie.
Przecież w giełdach jedyne co jeszcze jest prawdziwe to to że to sterowane centralnie kasyna, w których FED kupuje albo sprzedaje wszystko jak leci za pieniądz które drukuje w dowolnej ilości , zresztą jak sam przyznaje. W jakim my świecie żyjemy ? W co świat dał się wciągać i jak to wszystko się zakończy? Wydaje się że za niedługo Wenezuela to będzie krezusem jak to wszystko dupnie.
I kopia wpisu co już był w innym miejscu ale jak najbardziej jest aktualny:

Przemiana świata z wykorzystaniem covid19 jako cyngla w komunistyczny globalny obóz przez szulernie świata jak najbardziej ma duże prawdopodobieństwo na urzeczywistnienie się. Zresztą świat nie ma obecnie innego rozwiązania, zawsze to lepsze jak wyszarpniecie nam dywanika spod nóg i dopuszczenie do globalnej rewolucji i mordobicia. Niestety lata życia w długu i fantazji finansowej do tego doprowadziły. Wenezuela i podobne witają nas w klubie.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki