REKLAMA

Wynajem biur dla KNF "ze szkodą dla państwa"

2019-08-01 07:48
publikacja
2019-08-01 07:48

Kontrola NIK potwierdziła, że nowa siedziba Komisji Nadzoru Finansowego została wynajęta ze szkodą dla skarbu państwa - podała czwartkowa "Gazeta Wyborcza" powołując się na informacje z kontroli. Roczne straty z zawartej na 10 lat umowy miały wynieść 11,5 mln zł.

fot. Michał Dyjuk / / FORUM

"NIK ocenia, że najem budynku przy ul. Pięknej 20 w Warszawie na nową siedzibę Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego był działaniem niecelowym i niegospodarnym. Natomiast użyczenie (tj. oddanie do bezpłatnego używania) Narodowemu Bankowi Polskiemu dotychczas zajmowanych budynków przy ul. Jasnej 8 i 12 w Warszawie było działaniem niegospodarnym" - to jedna z konkluzji inspektorów NIK - napisał dziennik.

GW podała, że kontrola w KNF zakończyła się w kwietniu, ale raport wciąż czeka na upublicznienie.

Gazeta przypomina, że decyzję o przeniesieniu biura podjął b. przewodniczący KNF Marek Chrzanowski jesienią 2018 r.

"Problem w tym, że na Jasnej KNF była właścicielem swojej siedziby i wydała na jej remont 35 mln zł, zaś Piękną 20 musi - za prawie 20 mln zł rocznie - wynajmować od spółki SP SPV 57."

GW podała, że umowa została podpisana na 123 miesiące, przy stawkach 17 euro za metr powierzchni biurowej, 6,5 euro za magazyny i 165 euro za jedno miejsce parkingowe - rocznie 15,5 mln zł za czynsz i dodatkowo 4 mln zł za eksploatację budynku.

autor: Aleksander Główczewski

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
secundus
"Wystarczy nie kraść", kradzieży nie ma, jest "niegospodarność".

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki