REKLAMA

Ranking spółek Bankier.pl - sierpień 2017

2017-09-05 13:00
publikacja
2017-09-05 13:00
Ranking spółek Bankier.pl - sierpień 2017
Ranking spółek Bankier.pl - sierpień 2017
fot. Grzegorz Klatka / / FORUM

Choć lider utrzymał swoją pozycję, w czołówce bankierowego rankingu spółek doszło do wielu zmian. Oto, które spółki z Książęcej budziły największe emocje w sierpniu.

Podobnie jak w każdym z czternastu minionych miesięcy, tak i w sierpniu 2017 rok, tytuł najpopularniejszej spółki wśród użytkowników Bankier.pl powędrował do Jastrzębia. JSW najpierw budziła emocje jako chyląca się ku bankructwu porażka Akcjonariatu Obywatelskiego. Zmiana nastrojów na rynku węgla sprawiła jednak, że do Jastrzębia znów zaczęły spływać miliony. Potwierdziły to opublikowane w połowie sierpnia wyniki, które były najlepsze od przeszło pięciu lat. Te z kolei przełożyły się na notowania - akcje JSW wróciły bowiem ponad granicę 100 zł.

fot. / / Bankier.pl

Wynikową gorączkę obserwowaliśmy również na drugim w rankingu Polimeksie. Spółka znów wyszła ponad kreskę i z zapowiedzi zarządu wynika, że podobnego wyniku oczekuje się w drugim półroczu. Entuzjazm, który pojawił się po publikacji raportu i wyniósł akcje PXM na poziom 7 zł, szybko jednak przygasł. Mimo to sierpień akcjonariusze Polimeksu kończą na plusie.

Ranking popularności spółek Bankier.pl - sierpień 2017
  Spółka Ticker Miejsce w poprzednim rankingu
1 JSW JSW 1
2 Polimex-Mostostal PXM 6
3 KGHM KGH 2
4 PBG PBG Poniżej 50
5 CI Games CIG 7
6 Energa ENG 5
7 CD Projekt CDR 4
8 PZU PZU 9
9 Tauron TPE 12
10 Ursus URS 14
Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Trzecie miejsce w rankingu przypadło stałemu bywalcowi podium - KGHM-owi. Choć kombinat także przedstawił wyniki w sierpniu, to nie one budziły największe emocje wśród jego akcjonariuszy. O wiele większy wpływ na wahania kursem miała cena miedzi. Tona czerwonego metalu w ciągu miesiąca podrożała o prawie 8 proc. KGHM niestety nie przekroczył poziomu 4 proc. Akcje jednak i tak notowane są w pobliżu czteroletnich maksimów.

fot. / / Bankier.pl

Dwa kolejne miejsca to emocje raczej negatywne. Czwarta pozycja przypadła PBG, o którym ponownie zrobiło się na GPW głośno, gdy na rynek trafiła ogromna partia akcji wyemitowanych w ramach rozliczenia układu. Inwestorzy zapomnieli (?) jednak ich ująć w wycenie spółki, co wywołało prawdziwy wodospad na kursie. CI Games z kolei wciąż cierpi na syndrom "Snipera". Choć jeszcze na początku sierpnia wydawało się, że najgorsze już za akcjonariuszami CIG, pod koniec miesiąca papiery spółki znów były notowane poniżej 1 zł za sztukę. Kluczowy dla spółki może być jednak nadchodzący czwartek, kiedy opublikuje ona raport za pierwsze półrocze.

fot. / / Bankier.pl

Do pierwszej dziesiątki, oprócz PBG, po krótkiej przerwie powrócili Tauron oraz Ursus. Wypadli z niej z kolei Bumech, Orange i przede wszystkim Play, które przed miesiącem było trzecie, teraz zaś jest ledwie osiemnaste. Emocje, jakie budził fioletowy telekom zaraz po debiucie, nieco więc opadły. Warto dodać, że łącznie w pierwszej dziesiątce znalazło się aż sześć spółek Skarbu Państwa, zajęły one także całe podium.

Najpopularniejsze spółki na forum Bankier.pl - sierpień 2017
  Spółka Ticker Liczba postów w sierpniu
1 PBG PBG 12209
2 Polimex-Mostostal PXM 6965
3 Bumech BMC 4223
4 Termo2Power T2P 4207
5 Ursus URS 3995
Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Na forum bez niespodzianek - największe emocje budziło PBG, co w kontekście gwałtownych spadków dziwić nie może. O spółce napisano w sierpniu przeszło 12 tysięcy postów. Drugie miejsce przypadło Polimeksowi, trzecie Bumechowi, czwarte zaś notowanemu na NewConnect groszowcowi - Termo2Power.

Ranking popularności spółek Bankier.pl jest narzędziem pokazującym popularność spółek giełdowych wśród osób korzystających z portalu. Podczas tworzenia rankingu pod uwagę brana jest liczba wyświetleń bankierowego profilu spółki podczas ostatnich 30 dni. Zestawienie na bieżąco mogą śledzić użytkownicy Bankier.pl. Ranking forumowej popularności jest z kolei dostępny w sekcji giełda.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
niewierzacyateusz
nie ma komentów , temat nieciekawy, pewnie czytaliście już,że trzeci Potomek księżnej Kate i księcia Williama został poczęty podczas ich podróży w Polsce . W dobrym tonie byłoby przyznanie Potomkowi polskiego obywatelstwa :))))))))) i 500 + :))))))))))
kimdzongtusk
Kubano si Jankesi no ! socializmo or muerte !!!! :-))))

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki