REKLAMA

CD Projekt lepszy od Biomedu i Mercatora [Ranking społek]

Adam Hajdamowicz2021-05-03 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-05-03 06:00
CD Project

CD Projekt nadal pozostaje najpopularniejszą spółką na GPW. Tuż za nim w rankingu znalazły się Biomed Lublin oraz Mercator Medical.

Podium rankingu popularności Bankier.pl pozostało bez zmian i jednocześnie po raz piąty z rzędu na najwyższym miejscu znalazł się CD Projekt. Największy polski producent gier w kwietniu pokazał raport za 2020 rok, który zakończył się rekordowym wynikiem. Przychody w tym okresie sięgnęły 2,14 mld zł, a zysk netto wyniósł 1,15 mld zł. Analitycy w konsensusie PAP liczyli jednak na jeszcze więcej. Rozczarowująca była przede wszystkim sprzedaż „Cyberpunka 2077”, która w 2020 roku wyniosła 13,7 mln kopii (średnia prognoz wynosiła 14,7 mln sztuk). Więcej o wynikach, a także o zapowiedzianej przez CD Projekt dywidendzie, pisał Adam Torchała.

/ Bankier.pl

Drugie miejsce w rankingu przypadło Biomedowi Lublin, który ostatnio poinformował o przystąpieniu do realizacji kolejnego etapu finansowania projektu utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej oraz produkcji produktu leczniczego Onko BCG - leku na raka pęcherza moczowego. Realizacja kolejnego etapu projektów związana jest z aktualizacją założeń finansowania tychże projektów. Biomed Lublin przystąpił już do rozmów związanych z pozyskaniem alternatywnych źródeł finansowania dłużnego od instytucji finansowych do kwoty 40 mln zł. Ponadto spółka podpisała umowę z Ipopemą Securities, na podstawie której ma wyemitować 3 mln akcji w ramach kapitału docelowego.

Podium rankingu ponownie zamyka Mercator Medical. W ostatnim miesiącu Walne Zgromadzenie spółki upoważniło zarząd do przeprowadzenia skupu akcji własnych w celu umorzenia. Rekomendowana kwota skupu ma wynieść 312 mln zł. Drugą wiązkę istotnych informacji płynących ze spółki stanowiły jej szacunkowe wyniki za I kwartał 2021 r. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 287,4 mln zł wobec 20,6 mln zł rok wcześniej i 348,6 mln zł kwartał wcześniej. Z kolei skonsolidowane przychody ze sprzedaży Mercatora wyniosły w pierwszym kwartale 552,1 mln zł wobec 202,8 mln zł w pierwszym kwartale 2020 roku oraz 652,2 mln zł w czwartym kwartale 2020 roku. Spółka zapowiedziała ponadto, że w najbliższych tygodniach poinformuje o nowym segmencie działalności.

Ranking popularności spółek Bankier.pl - kwiecień 2021

Lp.

Spółka

Ticker

Miejsce w poprzednim rankingu

1.

CD Projekt

CDR

1

2.

Biomed-Lublin

BML

2

3.

Mercator

MRC

3

4.

Mabion

MAB

4

5.

PGE

PGE

poza 10

6.

PKN Orlen

PKN

8

7.

PZU

PZU

9

8.

PKO BP

PKO

poza 10

9.

Tauron

TPE

poza 10

10.

Alior

ALR

poza 10

Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

W pierwszej dziesiątce rankingu znalazło się także wiele spółek państwowych. Szczególnie warto zwrócić uwagę na PGE oraz Tauron. Ostatnio było o nich głośno ze względu na potencjalne wydzielenie aktywów węglowych ze spółek energetycznych. Taki plan przedstawiło Ministerstwo Aktywów Państwowych i choć wciąż brak szczegółów, to zdaniem m.in. agencji ratingowej Fitch byłby to znaczący krok w kierunku dekarbonizacji polskiego sektora energetycznego. Obawy względem planowanych zmian wyrażają jednak związkowcy, co dodatkowo sugeruje, że obecny kształt zapowiadanych reform wciąż może ulec zmianie.

CD Projekt liderem także na forum

W rankingu popularności na forum Bankier.pl pierwsze miejsce zajął również CD Projekt. Na jego temat przez miesiąc napisano ponad 52 tysiące postów. Drugie miejsce zajął Mercator, a trzecie lider poprzedniego rankingu forum, czyli Biomed-Lublin. Kolejne pozycje przypadły natomiast spółkom Mabion oraz The Farm 51.

Najpopularniejsze spółki na forum Bankier.pl - kwiecień 2021

 Lp.

Spółka

Ticker

Liczba postów w kwietniu

1.

CD Projekt

CDR

52173

2.

Mercator

MRC

31534

3.

Biomed-Lublin

BML

26986

4.

Mabion

MAB

22111

5.

The Farm 51

F51

10880

Źródło: Opracowanie własne na podstawie Bankier.pl

Ranking popularności spółek Bankier.pl jest narzędziem pokazującym popularność spółek giełdowych wśród osób korzystających z portalu. Podczas tworzenia rankingu pod uwagę brana jest liczba wyświetleń bankierowego profilu spółki podczas ostatnich 30 dni. Zestawienie na bieżąco mogą śledzić użytkownicy Bankier.pl. Ranking forumowej popularności jest z kolei dostępny w sekcji giełda.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
stachsgh
Pierwsze cztery spółki to kicha totalna. A zwłaszcza ta pod numerem 1. Zapewne jest to ranking dla spekulantów, którzy zamiast myśleć słuchają informacji nadawanych przez władze jak jest super, a jest kichasto.
Najpierw poprawcie swoje gry a potem pogadamy, bo pewnie i tą byście niedorobili.
https://www.youtube.
Pierwsze cztery spółki to kicha totalna. A zwłaszcza ta pod numerem 1. Zapewne jest to ranking dla spekulantów, którzy zamiast myśleć słuchają informacji nadawanych przez władze jak jest super, a jest kichasto.
Najpierw poprawcie swoje gry a potem pogadamy, bo pewnie i tą byście niedorobili.
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA

Powiązane: Rankingi spółek

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki